Płyty czołowe pokryte powłoką 400 mg N6

Condition: New product

1000 Items

11,95 $

More info

Aktywne składniki

Ibuprofen

Formularz zwolnienia

Pigułki

Skład

1 karta. zawiera ibuprofen 400 mg, substancje pomocnicze: L-arginina; wodorowęglan sodu; krospowidon; stearynian magnezu; hypromeloza; sacharoza; dwutlenek tytanu; makrogol 400;
 

Efekt farmakologiczny

Ibuprofen - aktywny składnik leku Faspic - jest pochodną kwasu propionowego i ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne z powodu nieselektywnej blokady cyklooksygenazy 1 i 2 i ma działanie hamujące syntezę prostaglandyn.
Działanie przeciwbólowe jest najbardziej wyraźne w przypadku bólu zapalnego. Działanie przeciwbólowe leku nie jest typem narkotycznym.
Podobnie jak wszystkie NLPZ, Faspik wykazuje aktywność przeciwpłytkową.
Działanie przeciwbólowe podczas stosowania Faspik (ibuprofen w postaci soli L-argininowej) rozwija się 10-45 minut po spożyciu.

Farmakokinetyka

Wchłanianie: dobrze wchłaniane z żołądka. Stosując Faspik maksymalne stężenie (Stax) ibuprofenu w osoczu około 25 μg / ml i 40 μg / ml osiąga się w ciągu 20-30 minut po przyjęciu leku na pusty żołądek w dawce odpowiednio 200 mg i 400 mg.
Dystrybucja: Ibuprofen wiąże się w około 99% z białkami osocza. Jest powoli rozprowadzany w płynie maziowym i jest usuwany z niego wolniej niż z osocza.
Biotransformacja: ibuprofen jest metabolizowany w wątrobie głównie przez hydroksylację i karboksylację grupy izobutylowej. Metabolity są nieaktywne farmakologicznie.
Wycofanie: ma dwufazową kinetykę eliminacji. Okres półtrwania (T1 / 2) osocza wynosi 1-2 godziny. Do 90% dawki można wykryć w moczu w postaci metabolitów i ich koniugatów. Mniej niż 1% wydala się w postaci niezmienionej z moczem i, w mniejszym stopniu, z żółcią.

Wskazania

Zespół gorączkowy o różnej genezie.
Zespół bólowy o różnej etiologii (w tym ból gardła, ból głowy, migrenę, ból zęba, nerwoból, ból pooperacyjny, ból pourazowy, pierwotna algomenorrhea).
Choroby zapalne i zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa (w tym reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).
 

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Lek jest przeciwwskazany do stosowania w czasie ciąży i laktacji (karmienie piersią).
Stosowanie leku Faspika może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet i nie jest zalecane kobietom planującym ciążę.

Dawkowanie i sposób podawania

Faspik wejdź do środka.
Tabletki - z szklanką wody (200 ml), z posiłkami.
Początkowa dawka dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat wynosi 400 mg, w razie potrzeby - 400 mg co 4-6 godzin; Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.
Czas trwania terapii nie przekracza 7 dni.

Efekty uboczne

Ze strony przewodu żołądkowo-jelitowego: NSAID-gastropatia (ból brzucha, nudności, wymioty, zgaga, utrata apetytu, biegunka, wzdęcia, zaparcia; rzadko, owrzodzenie błony śluzowej przewodu pokarmowego, które w niektórych przypadkach jest skomplikowane z powodu perforacji i krwawienia); podrażnienie lub suchość błony śluzowej jamy ustnej, ból w jamie ustnej, owrzodzenie błony śluzowej dziąseł, aftowe zapalenie jamy ustnej, zapalenie trzustki.
Z układu wątrobowo-żółciowego: zapalenie wątroby.
Ze strony układu oddechowego: duszność, skurcz oskrzeli.
Ze strony zmysłów: upośledzenie słuchu (utrata słuchu, dzwonienie lub szum w uszach).
Z centralnego i obwodowego układu nerwowego: bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, lęk, nerwowość i drażliwość, pobudzenie psychoruchowe, senność, depresja, dezorientacja, halucynacje, rzadko - aseptyczne zapalenie opon mózgowych (częściej u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi).
Od układu sercowo-naczyniowego: niewydolność serca, tachykardia, podwyższone ciśnienie krwi.
Ze strony układu moczowego: ostra niewydolność nerek, alergiczne zapalenie nerek, zespół nerczycowy (obrzęk), wielomocz, zapalenie pęcherza moczowego.
Reakcje alergiczne: wysypki skórne (zazwyczaj pokrzywka lub rumieniowaty), świąd, obrzęk naczynioruchowy, reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny, zwężenia oskrzeli lub duszność, gorączkę, rumień wielopostaciowy (w tym zespół Stevensa - Johnson), toksyczna nekroliza naskórka (zespół Lyell), eozynofilia, alergiczny nieżyt nosa.
Od strony narządów krwiotwórczych: niedokrwistość (w tym hemolityczna, aplastyczna), trombocytopenia i plamicia małopłytkowa, agranulocytoza, leukopenia.
Na części narządu wzroku: toksyczne uszkodzenie nerwu wzrokowego, niewyraźne widzenie lub podwójne widzenie, szkarłupia, suchość i podrażnienie oczu, obrzęk spojówek i powieki (alergiczne pochodzenie).

Przedawkowanie

Objawy: bóle brzucha, nudności, wymioty, letarg, senność, depresja, ból głowy, szum w uszach, kwasica metaboliczna, śpiączka, ostra niewydolność nerek, obniżone ciśnienie krwi, bradykardia, tachykardia, migotanie przedsionków, zatrzymanie oddechu.
Leczenie: płukanie żołądka (tylko w ciągu godziny po spożyciu), wyznaczenie węgla aktywowanego, picie alkaliczne, wymuszona diureza, leczenie objawowe (korekta stanu kwasowo-zasadowego, ciśnienie krwi).

Interakcje z innymi lekami

Skuteczność diuretyków furosemidu i tiazydu można zmniejszyć ze względu na retencję sodu związaną z hamowaniem syntezy prostaglandyn w nerkach.
Wzmacnia działanie pośrednich antykoagulantów, leków przeciwpłytkowych, fibrynolitycznych (zwiększone ryzyko powikłań krwotocznych)
Dzięki jednoczesnemu przyjęciu kwasu acetylosalicylowego ibuprofen zmniejsza jego działanie przeciwpłytkowe (możliwe jest zwiększenie częstości występowania ostrej niewydolności wieńcowej u pacjentów otrzymujących małe dawki kwasu acetylosalicylowego jako lek przeciwpłytkowy).
Zmniejsza hipotensyjne działanie leków rozszerzających naczynia krwionośne (w tym blokery wolnych kanałów wapniowych i inhibitorów ACE).
Pojedyncze przypadki wzrostu stężenia digoksyny, fenytoiny i litu w osoczu zostały opisane w literaturze podczas przyjmowania ibuprofenu. Oznacza blokowanie wydzielania kanalikowego, zmniejszenie wydalania i zwiększenie stężenia ibuprofenu w osoczu.
Płyta czołowa (podobnie jak inne NLPZ) należy stosować ostrożnie w połączeniu z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (zwiększa to ryzyko niepożądanych skutków działania leku na przewód żołądkowo-jelitowy).
Płyta czołowa może zwiększać stężenie metotreksatu w osoczu.
Leczenie skojarzone z zydowudyną i lekiem Faspikom może zwiększać ryzyko hemarthrosis i krwiaka u pacjentów zakażonych HIV z hemofilią.
Łączne stosowanie powieki i tacrolimusu może zwiększać ryzyko działań nefrotoksycznych w wyniku zmniejszenia syntezy prostaglandyn w nerkach.
Ibuprofen nasila działanie hipoglikemiczne doustnych środków hipoglikemizujących i insuliny; może być konieczne dostosowanie dawki.
Opisano działanie wrzodziejące z krwawieniem w połączeniu z kolchicyną, estrogenem, etanolem, glikokortykosteroidami.
Środki zobojętniające kwas i kolestyramina zmniejszają wchłanianie ibuprofenu.
Kofeina wzmacnia działanie przeciwbólowe.
Przy podawaniu z lekami przeciwzakrzepowymi i przeciwzakrzepowymi (alteplaza, streptokinaza, urokinaza) zwiększa się ryzyko krwawienia w tym samym czasie.
Cefamendol, cefaperazon, cefotetan, kwas walproinowy, plamamycyna zwiększają częstość występowania hiposprotrombinemii.
Mielotoksyczne zwiększenie hematotoksyczności leku.
Preparaty cyklosporyny i złota wzmacniają działanie ibuprofenu na syntezę prostaglandyn w nerkach, co przejawia się zwiększoną nefrotoksycznością. Ibuprofen zwiększa stężenie cyklosporyny w osoczu i prawdopodobieństwo jej działania hepatotoksycznego.
Induktory mikrosomalnego utleniania (fenytoina, etanol, barbiturany, ryfampicyna, fenylobutazon, trójcykliczne leki przeciwdepresyjne) zwiększają produkcję hydroksylowanych aktywnych metabolitów, zwiększając ryzyko wystąpienia ciężkich reakcji hepatotoksycznych.
Inhibitory utleniania mikrosomalnego zmniejszają ryzyko działania hepatotoksycznego.

Instrukcje specjalne

W przypadku stwierdzenia krwawienia z przewodu pokarmowego, należy przerwać stosowanie leku Faspic (patrz punkt Przeciwwskazania).
Płyta czołowa może maskować obiektywne i subiektywne objawy zakażenia, dlatego też należy zachować ostrożność podczas stosowania ibuprofenu u pacjentów z zakażeniem.
Występowanie skurczu oskrzeli jest możliwe u pacjentów cierpiących na astmę lub reakcje alergiczne w historii lub w chwili obecnej.
Skutki uboczne można zmniejszyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę na najkrótszy czas leczenia. Przy przedłużonym stosowaniu leków przeciwbólowych możliwe jest ryzyko nefropatii przeciwbólowej.
Stosowanie leku Faspika może niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet i nie jest zalecane kobietom planującym ciążę.
Lek zawiera 16,7 mg sacharozy na 1 tabletkę i należy to wziąć pod uwagę, gdy pacjenci mają odpowiednią wrodzoną nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedobór sacharozy-izomaltazy.
Pacjenci, którzy zauważą zaburzenia widzenia podczas leczenia produktem Faspikom, powinni przerwać leczenie i poddać się badaniu okulistycznemu.
NLPZ mogą zwiększać poziom enzymów wątrobowych.
Podczas leczenia konieczne jest kontrolowanie obrazu krwi obwodowej oraz stanu czynnościowego wątroby i nerek.
Gdy pojawiają się objawy gastropatii, wykazano ścisłe monitorowanie, w tym badanie esophagogastroduenoskopii, badanie krwi z hemoglobiną, hematokryt i badanie krwi utajonej w kale.
Aby zapobiec rozwojowi gastropatii NSAID, zaleca się łączenie prostaglandyny E (mizoprostolu) z lekami.
Jeśli to konieczne, określić 17-ketosteroidy leku należy anulować 48 godzin przed badaniem.
Pacjenci powinni powstrzymać się od wszelkich działań, które wymagają zwiększonej uwagi, szybkich reakcji psychicznych i motorycznych.
Etanol nie jest zalecany w okresie leczenia.

Warunki przechowywania

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

Reviews