Kup Loperamide-Akrikhin capsules2mg N10,

Loperamide-Akrikhin capsules2mg N10,

Condition: New product

998 Items

11,95 $

More info

Aktywne składniki

Loperamid

Skład

Chlorowodorek Loperamidu 2 mg Substancje pomocnicze: monohydrat laktozy - 104,5 mg, skrobia kukurydziana - 30 mg, koloidalny ditlenek krzemu - 0,7 mg, talk - 1,4 mg, stearynian magnezu - 1,4 mg. Skład skorupy kapsułki: twarda kapsułka żelatynowa (dwutlenek tytanu - 1,3333%, barwnik chinolinowy żółty - 0,9197%, zachód słońca słonecznik żółty żółty - 0,0044%, żelatyna - do 100%) - 38 mg.

Efekt farmakologiczny

Loperamid, wiązanie z receptorami opioidowymi ściany jelita (pobudzenie neuronów choliny i adrenergicznych nukleotydami guaniny), zmniejsza napięcie i ruchliwość mięśni gładkich jelita (hamując uwalnianie acetylocholiny i prostaglandyn). Powoduje spowolnienie perystaltyki i zwiększa czas przejścia treści jelitowej. Zwiększa napięcie zwieracza odbytu, pomaga utrzymać masę kałową i zmniejszyć skłonność do wypróżniania. Akcja rozwija się szybko i trwa 4-6 godzin.

Wskazania

Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki o różnym pochodzeniu (alergiczne, emocjonalne, lecznicze, radiacyjne, przy zmianie diety i jakościowego składu żywności, z naruszeniem metabolizmu i wchłaniania, jako dodatek do biegunki w przebiegu choroby zakaźnej). Regulacja stolca u pacjentów z ileostomią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość, niedrożność jelit, ostre wrzodziejące zapalenie okrężnicy, uchyłkowatość, biegunka na tle ostrego rzekomobłoniastego zapalenia jelit, czerwonki i innych infekcji przewodu żołądkowo-jelitowego. Ciąża (1 trymestr), okres laktacji, dzieci poniżej 2 lat (kapsułki Loperamide-Akrikhin nie są wskazane dla dzieci poniżej 6 lat).

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Lek jest przeciwwskazany w pierwszym trymestrze ciąży i podczas laktacji.
Dawkowanie i sposób podawania
Wewnątrz, bez żucia, pij wodę. U dorosłych z ostrą biegunką początkowo przepisane są 2 kapsułki (4 mg) Loperamide-Akrikhin, następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym defekacji w przypadku płynnego stolca. Najwyższa dzienna dawka to 8 kapsułek (16 mg). W przewlekłej biegunce dorośli są przepisywani 4 mg / dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 16 mg. W ostrej biegunce dzieci w wieku powyżej 6 lat są przepisywane w początkowej dawce 2 mg, a następnie 2 mg po każdym ruchu jelit w przypadku luźnych stolców. Maksymalna dawka dobowa to 4 kapsułki (8 mg).W przewlekłej biegunce dzieciom w wieku powyżej 6 lat przepisuje się Loperamide-Akrikhin w dawce dziennej 2 mg. Maksymalna dzienna dawka 6 mg na 20 kg. Po normalizacji stolca lub przy braku stolca przez ponad 12 godzin, lek należy zatrzymać.

Efekty uboczne

Zasadniczo jest to obserwowane tylko przy długotrwałym stosowaniu leku. Mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna), senność, zawroty głowy, hipowolemia, zaburzenia elektrolitowe, suchość w jamie ustnej, kolka jelitowa, ból żołądka, ból lub dyskomfort w implancie, nudności, wymioty, wzdęcia. Rzadko - zatrzymanie moczu, niezwykle rzadko - niedrożność jelit.

Instrukcje specjalne

Zasadniczo jest to obserwowane tylko przy długotrwałym stosowaniu leku. Mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypka skórna), senność, zawroty głowy, hipowolemia, zaburzenia elektrolitowe, suchość w jamie ustnej, kolka jelitowa, ból żołądka, ból lub dyskomfort w implancie, nudności, wymioty, wzdęcia. Rzadko - zatrzymanie moczu, niezwykle rzadko - niedrożność jelit.

Reviews