Kup tabletki Kofitsil-Plus 10 szt

Kofitsil-plus tabletki po 10 sztuk

Condition: New product

1000 Items

11,95 $

More info

Aktywne składniki

Kwas acetylosalicylowy + Kofeina + Paracetamol

Formularz zwolnienia

Pigułki

Skład

1. zakład Kwas acetylosalicylowy 300 mg paracetamol 100 mg Kofeina 50 mg

Efekt farmakologiczny

Leczenie skojarzone Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, zmniejsza ból, zwłaszcza w wyniku zapalenia, a także łagodnie hamuje agregację płytek krwi i zakrzepicę, poprawia mikrokrążenie w zapaleniu. mięśnie szkieletowe, mózg, serce, nerki, zmniejsza agregację płytek; zmniejsza senność, zmęczenie, zwiększa sprawność psychiczną i fizyczną. W tej kombinacji niewielka dawka kofeiny praktycznie nie działa pobudzająco na centralny układ nerwowy, ale pomaga normalizować napięcie naczyniowe mózgu i przyspieszyć przepływ krwi Paracetamol ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i bardzo słaby przeciwzapalny, co wynika z jego wpływu na centrum termoregulacji w podwzgórzu i słabej zdolności do hamowania synteza prostaglandyn w tkankach obwodowych.

Wskazania

Zespół bólu o łagodnej i umiarkowanej nasileniu (o różnej genezie): - ból głowy, - migrena, - ból zęba, - nerwoból, - bóle mięśniowe, - bóle stawów, - algomenorrhea, zespół gorączkowy: - z ostrymi infekcjami dróg oddechowych, - z grypą.

Przeciwwskazania

- nadwrażliwość, - erozyjne i wrzodziejące uszkodzenia żołądkowo-jelitowe (w ostrej fazie), - krwawienie z przewodu pokarmowego, - astma aspiryna, - hemofilia, - skaza krwotoczna, - hiperprotrombinemia, - nadciśnienie wrotne, - niedobór witaminy, - niewydolność nerek, - ciąża ( I i III trymestr), - okres laktacji (karmienie piersią), - niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, - ciężkie nadciśnienie tętnicze, - ciężka CHD, - jaskra, - zwiększona pobudliwość, - zaburzenia snu, - interwencje chirurgiczne towarzyszące - krwawienie, - wiek dzieci (do 15 lat - ryzyko zespołu Reye'a u dzieci z hipertermią na tle chorób wirusowych) .C Uwaga: dna moczanowa, choroba wątroby.

Środki ostrożności

Zgłoszenie naruszenia pecheniC funkcji opiekuńczych: choroba pecheni.Primenenie za naruszenie czynności nerek w pochekProtivopokazan nedostatochnosti.Primenenie w deteyDetyam do 15 lat nie powinny być przepisywane leki zawierające kwas acetylosalicylowy, podobnie jak w przypadku infekcji wirusowej, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a. Objawy zespołu Reye'a są przedłużone wymioty, ostrej encefalopatii, powiększenie wątroby.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Jest przeciwwskazany do stosowania w ciąży (I i III trymestrze) podczas kwasem laktatsii.Atsetilsalitsilovaya teratogenne; stosowane w I trymestrze ciąży prowadzi do wad wrodzonych - podział górnej podniebienia; w trymestrze III - Generic aktywności inhibicji (hamowania syntezy prostaglandyny) zamknięcia przewodu tętniczego u płodu, co powoduje przerost nadciśnienia naczyniowego płuc i płuc mleka piersi naczyń krovoobrascheniya.Vydelyaetsya, co zwiększa ryzyko krwawienia u dzieci z powodu zaburzeń funkcji płytek .
Dawkowanie i sposób podawania
Wewnątrz (w trakcie lub po posiłku) na 1 karcie. co 4 godziny, z zespołem bólowym - 1-2 tab .; średnia dzienna dawka to 3-4 tab., maksymalna dzienna dawka to 8 tab. Przebieg leczenia - nie więcej niż 7-10 dney.Preparat nie powinno trwać dłużej niż pięć dni, jako środek przeciwbólowy i ponad 3 dni - jako leki przeciwgorączkowe (bez przydziału i nadzór lekarza). Inne dawki i schematy są przepisywane przez lekarza.

Efekty uboczne

Ból żołądka, nudności, wymioty, hepatotoksyczności nefrotoksyczność, zapalenie i zapalenie uszkodzenia przewodu pokarmowego, reakcje alergiczne (w tym zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna nekroliza naskórka), tachykardia, podwyższone ciśnienie krwi, bronhospazm.Pri długotrwałe stosowanie - zawroty głowy, bóle głowy, zaburzenia widzenia , szum w uszach, zmniejszenia agregacji płytek krwi, hypocoagulation, syndromu krwotocznej (krwawienie z nosa, krwawienie dziąseł, i plamica małopłytkowa i in.), nerek brodawkowatego martwicy z utratą; głuchota; zespół Reye'a u dzieci (gorączka, kwasicy metabolicznej, zaburzenia układu nerwowego i psychikę, wymioty, zaburzenia czynności wątroby).

Przedawkowanie

Objawy (spowodowane przez kwas acetylosalicylowy): Kiedy światło zatrucia - nudności, ból w nadbrzuszu, zawroty głowy, szum w uszach; Ciężkie zatrucie - letarg, senność, zapaść, drgawki, skurcz oskrzeli, duszność, bezmocz, krwawienie.Początkowo centralny prowadzi do hiperwentylacji alkalozę oddechowego (duszność, sinica, duszność, pocenie się). Jako zatrucia postępującego porażenia i rozprzęgania oddechowych powoduje fosforylację oksydacyjną oddechowych Azidoz.lechenie: ciągłą kontrolę równowagi kwasowo-zasadowej i równowagi elektrolitycznej; w zależności od stanu metabolizmu - wprowadzenie wodorowęglan sodu, cytrynian sodu lub mleczanu sodowego. Zwiększona rezerwa alkaliczna zwiększa przenikanie kwasu acetylosalicylowego powodu zasadowości moczu.

Interakcje z innymi lekami

Wzmaga działanie heparyny, antykoagulanty, rezerpina, hormonów steroidowych i lekami hipoglikemicznymi sredstv.Odnovremennoe przypisania do innych NLPZ, metotreksat zwiększa ryzyko spironolaktonu wydajności boku effektov.Umenshaet, furosemid, leki przeciwnadciśnieniowe i leki protivopodagricakih promowanie wydalania kwasu moczowego. barbiturany, ryfampicyna, amid kwasu salicylowego, leki przeciwpadaczkowe i inne używki mikrosomalnych o Zakwaszenie przyczyniają się do tworzenia toksycznych metabolitów paracetamolu zmiany w funkcji pecheni.Metoklopramid przyspiesza absorpcję ekspozycji paracetamolu paratsetamola.Pod T1 / 2 zwiększa chloramfenikol o 5 razy. Powtarzające paracetamolu dawka może wzmagać działanie leków przeciwzakrzepowych (bishydroxycoumarin) .Odnovremenny paracetamol i etanolu zwiększa ryzyko hepatotoksyczności effektov.Kofein przyspiesza absorpcję ergotaminy.

Instrukcje specjalne

Dzieci nie powinny być przepisywane leki zawierające kwas acetylosalicylowy, podobnie jak w przypadku infekcji wirusowej, mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a. Objawy zespołu Reye'a są długotrwałe wymioty, ostra encefalopatia, wzrost pecheni.Pri długotrwałe stosowanie leku wymaga monitorowania krwi obwodowej i stanu funkcjonalnego pecheni.Poskolku Aspiryna spowalnia krzepnięcie krwi, pacjent, jeśli jest on do zabiegu,musi uprzedzić lekarza z wyprzedzeniem o zażyciu leku Pacjenci z nadwrażliwością lub reakcjami astmy na salicylany lub ich pochodne Kwas acetylosalicylowy może być przepisywany tylko ze specjalnymi środkami ostrożności (w zakresie opieki w nagłych wypadkach) Niskie dawki kwasu acetylosalicylowego zmniejsza wydalanie kwasu moczowego. U pacjentów z właściwymi predyspozycjami może to w niektórych przypadkach wywołać atak dny moczanowej, podczas leczenia etanol powinien zostać zarzucony (zwiększone ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego) Kwas acetylosalicylowy działa teratogennie; stosowane w I trymestrze ciąży prowadzi do wad wrodzonych - podział górnej podniebienia; w trymestrze III - Generic aktywności inhibicji (hamowania syntezy prostaglandyny) zamknięcia przewodu tętniczego u płodu, co powoduje przerost nadciśnienia naczyniowego płuc i płuc mleka piersi naczyń krovoobrascheniya.Vydelyaetsya, co zwiększa ryzyko krwawienia u dzieci z powodu zaburzeń funkcji płytek .

Reviews