Kup tabletki rozpuszczalne Solpadein szybkie 8 sztuk

Solpadein szybko rozpuszczalne tabletki 8 sztuk

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Kofeina + Paracetamol

Formularz zwolnienia

Niepowleczone tabletki musujące

Skład

Każda tabletka zawiera paracetamol fosforanowe 500 mgkodeina 8 30 mgkofein substancji mg.Vspomogatelnye: wodorowęglan sodu, sorbitol, sacharyna sodu, laurylosiarczan sodu, bezwodny kwas cytrynowy, bezwodny węglan sodu, poliwinylopirolidon, dimetikon

Efekt farmakologiczny

Solpadein zawiera mieszaninę trzech składników aktywnych: Paracetamol jest przeciwgorączkowe, przeciwbólowe działanie kofeiny wzmocniony efekt (zmniejsza senność i zmęczenie, zwiększa wydajność psychicznego i fizycznego, zwiększa częstość akcji serca, wzrost ciśnienia krwi, niedociśnienie), zwiększa działanie przeciwbólowe leku, kodeina jest działanie przeciwbólowe i poprawia tolerancję na ból.

Wskazania

Lek Solpadein stosuje się u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat z zespołem bólowym (bóle głowy, ból zębów, migrenę, bóle mięśni i stawów, nerwobóle, bolesne miesiączki, zapalenie korzonków nerwowych, zwichnięcie, zapalenie zatok i ból gardła). U dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat w celu ograniczenia gorączki, przeziębienia, innych chorób zakaźnych i zapalnych oraz grypy.

Przeciwwskazania

Zwiększona indywidualna wrażliwość na paracetamol, kodeinę, kofeinę lub jakikolwiek inny składnik leku; równoczesny odbiór innych środków zawierających paracetamol, wykazujących zaburzenia wątroby lub nerek; zaburzenia krwi (małopłytkowość, niedokrwistość); genetyczny brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; jaskra, niewydolność oddechowa, stany po urazowym uszkodzeniu mózgu, zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, nadciśnienie tętnicze; okres ciąży i karmienia piersią; wiek dzieci (do 12 lat)

Środki ostrożności

Bądź ostrożny - jeśli zespół Gilberta (hiperbilirubinemia konstytucyjny), wrodzony hiperbilirubinemia (Dubin-Johnsona i Rotor), astma oskrzelowa, osób starszych.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Przeciwwskazane
Dawkowanie i sposób podawania
Dorośli: rozpuścić 2 tabletki na pół szklanki wody, 3-4 razy dziennie w odstępach co najmniej 4 godzin. Maksymalna dawka pojedyncza to 2 tabletki.Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek. Dzieci w wieku od 12 do 16 lat: 1 tabletka rozpuszczona w pół szklanki wody. Weź 3-4 razy dziennie, w odstępach co najmniej 4 godzin. Maksymalna pojedyncza dawka 1 tabletki. Maksymalna dawka dobowa to 4 tabletki, leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 5 dni, podając jako środek znieczulający i przez ponad 3 dni jako środek przeciwgorączkowy. Zmiana dawki i przerwy między dawkami powoduje, że lekarz nie powinien przekraczać zalecanej dawki. W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Efekty uboczne

Lek jest dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. Mogą wystąpić nudności, bóle w nadbrzuszu, reakcje alergiczne (wysypka skórna, swędzenie, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy). Bardzo rzadko - niedokrwistość, małopłytkowość, methemoglobinemia Rzadko kołatanie serca, zaparcie, zaburzenia snu, senność, zawroty głowy. Przy długotrwałym stosowaniu w dawkach znacznie wyższych niż zalecane, zwiększa prawdopodobieństwo upośledzenia funkcji wątroby i nerek i wymaga monitorowania obrazu krwi. Wszystkie działania niepożądane leku należy zgłaszać lekarzowi.

Przedawkowanie

Objawy: nudności, wymioty, ból brzucha, pocenie się, blada skóra, tachykardia. Do łagodnego zatrucia, dzwonienie w uszach; ciężkie zatrucie - dezorientacja, senność, zapaść, drgawki, skurcz oskrzeli, trudności w oddychaniu Jeśli podejrzewasz zatrucie, powinieneś natychmiast zgłosić się do lekarza. Leczenie: poszkodowany powinien wykonać płukanie żołądka, przepisać adsorbenty (węgiel aktywowany) i skonsultować się z lekarzem.

Interakcje z innymi lekami

Lek, gdy jest przyjmowany przez długi czas, nasila działanie pośrednich antykoagulantów (warfaryny i innych kumaryn), co zwiększa ryzyko krwawienia. Pobudzające utleniania mikrosomalnego w wątrobie (fenytoina, fenytoina, etanol, barbiturany, karbamazepina, flumetsinol, ryfampicyna, AZT fenylobutazon i trójpierścieniowe antydepresanty) zwiększają wytwarzanie hydroksylowanych aktywnych metabolitów, co powoduje możliwość poważnego zatrucia małe przedawkowanie inhibitory utleniania mikrosomalną (Wh cymetydyna) zmniejszenie ryzyka działania hepatotoksycznego, wzrost stężenia metoklopramidu i domperydonu, a Kolestiramin zmniejsza szybkość wchłaniania paracetamolu. t skuteczność leków urikozuricheski Kofeina przyspiesza wchłanianie ergotaminy Kodeina nasila działanie leków nasennych,środki przeciwbólowe i uspokajające. Etanol wydłuża okres półtrwania paracetamolu, zwiększając ryzyko działania hepatotoksycznego.

Instrukcje specjalne

Przed zażyciem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli cierpisz na astmę lub inną chorobę układu oddechowego, przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, leki na mdłości i wymioty, a także obniżasz poziom cholesterolu we krwi; Nie zaleca się nadmiernego stosowania herbaty i kawy podczas przyjmowania leku, ponieważ może to prowadzić do pobudzenia, zaburzeń snu, tachykardii i niewydolności serca. WYKORZYSTANIE ALKOHOLU Solpadein może powodować senność W takim przypadku podczas przyjmowania leku Solpadein należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i wykonywania potencjalnie niebezpiecznych czynności, które wymagają koncentracja uwagi i szybkość reakcji psychomotorycznych Ponieważ lek zawiera kodeinę, należy pamiętać o możliwości uzależnienia.

Reviews