Kupować Panadol rozpuszczalne tabletki 500 mg N12

Panadol tabletki rozpuszczalne 500 mg N12

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Paracetamol

Formularz zwolnienia

Niepowleczone tabletki musujące

Skład

Każda tabletka zawiera: paracetamol 500 mg Substancje pomocnicze: sorbitol, sacharynian sodu, wodorowęglan sodu, powidon, laurylosiarczan sodu, dimetikon, kwas cytrynowy, węglan sodu.

Efekt farmakologiczny

Paracetamol odnosi się do przeciwbólowych środków przeciwbólowych. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i niewielkie działanie przeciwzapalne. Lek nie powoduje podrażnienia błony śluzowej żołądka.

Wskazania

"Panadol" jest stosowany w bólach głowy, migrenach, bólach zębów, bólach pleców, bólach mięśni, bolesnych miesiączkach i bólach gardła. Panadol stosuje się również w leczeniu objawowym i zmniejszaniu gorączki w przeziębieniach i grypie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku w tym samym czasie, co inne leki zawierające paracetamol, jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na paracetamol lub jakikolwiek inny składnik leku, jeśli wątroba lub nerki są poważnie upośledzone lub jeśli występuje genetyczny brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i chorób krwi. Lek należy przyjmować ostrożnie w przypadku zespołu Gilberta (konstytucyjna hiperbilirubinemia). Nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i podczas karmienia piersią.

Środki ostrożności

Jest stosowany z ostrożnością u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Ryzyko działania hepatotoksycznego wzrasta wraz z jednoczesnym mianowaniem barbituranów, difeniny, karbamazepiny, ryfampicyny, zydowudyny i innych induktorów mikrosomalnych enzymów wątrobowych, a także jednoczesnego stosowania metoklopramidu, domperidonu i cholestyraminy.
Dawkowanie i sposób podawania
Tabletki "Panadol" przed połknięciem należy rozpuścić w co najmniej 100 ml (pół szklanki) wody Dorosłe osoby: zwykle 1-2 tabletki 3-4 razy dziennie, jeśli to konieczne. Odstęp między dawkami - co najmniej 4 godziny. Maksymalna dawka pojedyncza dla dorosłych to 2 tabletki (1 g), maksymalna dawka dzienna to 8 tabletek (4 g) Dzieciom (w wieku 6-12 lat) należy podawać 1 / 2-1 tabletkę 3-4 razy dziennie, jeśli to konieczne. Odstęp między dawkami - co najmniej 4 godziny.Maksymalna jednorazowa dawka dla dzieci 1 tabletka (0,5 g), maksymalna dzienna - 2 tabletki (2 g). Dawka dla dzieci jest obliczana w oparciu o masę ciała dziecka: maksymalna pojedyncza dawka wynosi 10-15 mg / kg masy ciała, maksymalna dawka dzienna wynosi 60 mg / kg masy ciała Zaleca się dzieciom stosowanie pediatrycznych postaci dawkowanych. Nie zaleca się stosowania leku dłużej niż przez pięć dni. leki przeciwbólowe i ponad trzy dni jako leki przeciwgorączkowe bez recepty i obserwacji przez lekarza. Zwiększenie dziennej dawki leku lub czasu leczenia jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać określonej dawki. W przypadku przedawkowania należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli czujesz się dobrze.

Efekty uboczne

W zalecanych dawkach lek jest zwykle dobrze tolerowany. Czasami może wystąpić reakcja alergiczna w postaci wysypki na skórze, świądu, obrzęku naczynioruchowego. Rzadko - zaburzenia układu krwionośnego (trombocytopenia, methemoglobinemia, leukopenia, agranulocytoza). W przypadku długotrwałego użytkowania w wysokich dawkach, nie zwiększają prawdopodobieństwa w wątrobie i nerkach i jest niezbędna wzór sterujący krovi.Pri Przewlekłe podawanie dużych dawek mogą Hepatotoksyczność i nefrotoksyczność deystvie.Pri nienormalne objawy powinny szukają porady medycznej.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania paracetamolu - nudności, wymioty, ból brzucha. Po upływie dnia lub dwóch ustala się oznaki uszkodzenia wątroby. W ciężkich przypadkach rozwija się niewydolność wątroby i śpiączka. W przypadku podejrzenia przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską. Pierwsza pomoc: poszkodowany powinien wykonać płukanie żołądka, przepisać adsorbenty (węgiel aktywowany) i skonsultować się z lekarzem.

Instrukcje specjalne

Wskazane jest, aby przygotować się na dzień. Obliczając dzienne spożycie soli należy wziąć pod uwagę zawartość sodu w tabletce (427 mg).Podczas przeprowadzania testów na oznaczanie poziomu kwasu moczowego i cukru we krwi należy poinformować lekarza o zażyciu leku. Lek należy stosować ostrożnie w przypadku nietolerancji fruktozy, ponieważ lek zawiera sorbitol.

Reviews