Kup tabletki Pentalgin 24 szt

Tabletki Pentalgin 24 szt

Condition: New product

929 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Drotaveryna + kofeina + naproksen + paracetamol + maleinian fenistyny

Formularz zwolnienia

Pigułki

Skład

substancja czynna: kofeiny + paracetamol + propyfenazon + fenobarbital * (kofeina + paracetamol + propyfenazon + fenobarbital) Stężenie składnika czynnego (mg) Paracetamol - naproksenu 325 mg - 100 mg Kofeina bezwodna - 50 mg, chlorowodorek Drotaveryny - 40 mg, maleinian feniraminy - 10 mg.

Efekt farmakologiczny

Leki skojarzone, działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwskurczowo, przeciwgorączkowo, Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo z powodu blokowania COX w ośrodkowym układzie nerwowym oraz wpływu na ośrodki bólu i termoregulację. związane z nieselektywną supresją aktywności COX, która reguluje syntezę prostaglandyn. Kofeina - środek psychogiczny, powoduje ekspansję Naczynia enosnyh mięśni szkieletowych, serca, nerki; zwiększa sprawność psychiczną i fizyczną, pomaga wyeliminować zmęczenie i senność; zwiększa przepuszczalność barier histohematycznych i zwiększa biodostępność nie-narkotycznych środków przeciwbólowych, tym samym wzmacniając efekt terapeutyczny. Ma działanie tonizujące na naczynia mózgowe Drotaverin - ma działanie przeciwmiażdżycowe miotropowe z powodu hamowania PDE 4, działa na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowego, naczyń.Pheniramina jest blokerem receptorów histaminy H1. Ma działanie przeciwskurczowe i łagodne uspokajające, zmniejsza działanie wydzielnicze, a także nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu i naproksenu.

Farmakokinetyka

Nie podano danych dotyczących farmakokinetyki leku Pentalgin.

Wskazania

nieznacznie do umiarkowanie silnego bólu różnego pochodzenia (włączając bóle stawów, mięśni, rwa kulszowa, gruźlica, nerwoból, ból głowy, migrena, ból zęba), gorączki, przeziębienia i inne choroby którym towarzyszy ból i zapalenie.

Przeciwwskazania

ciężka niewydolność wątroby, ciężką niewydolnością nerek, choroba wrzodowa i wrzód dwunastnicy zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, niedokrwistość, leukopenia, stan,towarzyszą depresji oddechowej, urazowe uszkodzenie mózgu, nadciśnienie tętnicze, ciężką, ostry zawał mięśnia sercowego, arytmia; upojenia, jaskrę, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, dzieci w wieku poniżej 12 lat, nadwrażliwości na lek.

Środki ostrożności

Z ostrożnością należy stosować lek u pacjentów w podeszłym wieku.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Lek jest przeciwwskazany do stosowania w czasie ciąży.Jeśli musisz użyć leku podczas laktacji należy przerwać karmienie piersią.
Dawkowanie i sposób podawania
Maksymalna dawka dobowa to 4 tabletki, czas trwania leczenia wynosi nie więcej niż 3 dni w postaci środka przeciwgorączkowego i nie więcej niż 5 dni w postaci środka znieczulającego.

Efekty uboczne

Reakcje alergiczne: wysypka skórna, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, Od strony hematopoezy: trombocytopenia, leukopenia, agranulocytoza, niedokrwistość, methemoglobinemii, układu nerwowego: pobudzenie, niepokój, zwiększone odruchów, drżenie, bóle głowy, bezsenność, zawroty głowy, zmniejszone stężenie; z układu sercowo-naczyniowego: serca, zaburzenia rytmu serca, zwiększonego ciśnienia krwi, części układu pokarmowego: erozyjne i wrzodziejące uszkodzeń przewodu pokarmowego, nudności, pb że dyskomfortu w nadbrzuszu, bólu brzucha, zaparcia, zaburzenia czynności wątroby, z układem moczowym: funkcji nerek, Z zmysłów utrata słuchu, szum w uszach, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe u pacjentów z jaskry zamykającego się kąta, inne: zapalenie skóry, tachypnea (zwiększone oddychanie).

Przedawkowanie

Objawy: bladość skóry, anoreksja (brak apetytu), bóle brzucha, nudności, wymioty, krwawienie z przewodu pokarmowego, pobudzenie, lęk, dezorientacja, tachykardia, arytmia, hipertermia (gorączka), częste oddawanie moczu, ból głowy, drżenie lub skurcze mięśni; napady padaczkowe, zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, hepatonekroza, wydłużenie czasu protrombinowego. Objawy nieprawidłowej czynności wątroby mogą pojawić się w ciągu 12-48 godzin po przedawkowaniu.W ciężkim przedawkowaniu niewydolność wątroby rozwija się wraz z postępującą encefalopatią, śpiączką lub śmiercią; ostra niewydolność nerek z martwicą rurkową; arytmia, zapalenie trzustki. W przypadku podejrzenia przedawkowania należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną Leczenie: płukanie żołądka, a następnie podanie węgla aktywowanego. Acetylocysteina jest swoistym antidotum na zatrucie paracetamolem. Wprowadzenie acetylocysteiny jest ważne w ciągu 8 godzin po przyjęciu paracetamolu. W przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego konieczne jest podawanie leków zobojętniających sok żołądkowy i płukanie żołądka za pomocą lodowatego 0,9% roztworu chlorku sodu; utrzymywanie wentylacji płuc i utlenianie; z napadami padaczkowymi - we wprowadzaniu diazepamu; utrzymywanie równowagi płynów i soli.

Interakcje z innymi lekami

Podczas przyjmowania leku Pentalgin z barbituranami, tricykliczne leki przeciwdepresyjne, ryfampicyna, etanol zwiększają ryzyko działania hepatotoksycznego (takich kombinacji należy unikać) Paracetamol nasila działanie leków przeciwzakrzepowych o działaniu pośrednim i zmniejsza skuteczność leków o działaniu moczopędnym. zwiększa ryzyko ostrego zapalenia trzustki, Inhibitory tlenku mikrosomów Efekty (w tym cymetydyna) zmniejszają ryzyko działania hepatotoksycznego paracetamolu, przy jednoczesnym stosowaniu diflunizalu, stężenie paracetamolu w osoczu wzrasta o 50%, co zwiększa ryzyko rozwoju hepatotoksyczności. i metotreksat, zmniejsza wydalanie litu i zwiększa jego stężenie w osoczu krwi.W połączeniu z kofeiną i barbituranami, prymidonem, przeciwdrgawkowym zhnyh środki (pochodne hydantoiny, zwłaszcza fenytoina) mogą zwiększyć luz metaboliczną i zwiększoną kofeinę; przyjmując kofeinę i cymetydynę, doustne środki antykoncepcyjne, disulfiram, cyprofloksacynę, norfloksacynę - zmniejszając metabolizm kofeiny w wątrobie (spowalniając jej wydalanie i zwiększając stężenie we krwi) Jednoczesne spożywanie napojów zawierających kofeinę i innych środków stymulujących centralny układ nerwowy,Może to prowadzić do nadmiernej stymulacji OUN, przy jednoczesnym stosowaniu, drotaweryna może osłabiać działanie przeciwparkinsonowskie lewodopy, przy równoczesnym stosowaniu feniraminy z substancjami uspokajającymi, lekami nasennymi, inhibitorami MAO, etanolem może nasilać działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy.

Instrukcje specjalne

Pentalgin równoczesne stosowanie leków należy unikać innych leków zawierających paracetamol i / lub NLPZ, jak również ze środków do ułatwienia objawy przeziębienia, grypa i donosowe podanie leku nosa.Pri Pentalgin ponad 5-7 dni należy monitorować wskaźniki krwi obwodowej i stanu funkcjonowania wątroby. Paracetamol zniekształca wyniki badań laboratoryjnych glukozy i kwasu moczowego w osoczu krwi Jeśli konieczne jest określenie 17-keto steroidów, Pentalgin należy anulować 48 godzin przed badania. Zauważ, że naproksen zwiększa krovotecheniya.Vliyanie kofeiny na ośrodkowy układ nerwowy zależy od rodzaju układu nerwowego i może objawiać się jako pobudzenia i hamowania wyższe nerwowego deyatelnosti.V okres leczenia nie należy używać alkoholu oparte napitki.Vliyanie na zdolność do prowadzenia pojazdów i zarządzanie mehanizmamiV okres leczenia, pacjent musi zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i wykonywania innych potencjalnie niebezpiecznych czynności wymagających zwiększonej koncentracji i uwagi. kłaczki reakcji psychomotorycznych.

Reviews