Sprzedam proszek Coldrex Hotram do rozpuszczalnego i cytrynowego N5

Proszek Coldrex Hotram do roztworu rozpuszczalnika i cytryny N5

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Paracetamol + Fenylefryna + kwas askorbinowy

Formularz zwolnienia

Proszek

Skład

Paracetamol 750 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, kwas askorbinowy 60 mg.

Efekt farmakologiczny

Lek w połączeniu z objawowym leczeniem ostrych chorób układu oddechowego Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo Fizjinefryna jest sympatykomimetyczna, zwęża naczynia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, powodując zmniejszenie obrzęku i łatwiejsze oddychanie przez nos. i grypy, szczególnie w początkowych stadiach choroby. Aktywne składniki leku nie wywołują senności.

Farmakokinetyka

Paracetamol jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany z przewodu pokarmowego, rozkład w płynach ustrojowych jest względnie równomierny, metabolizowany głównie w wątrobie z utworzeniem kilku metabolitów, T1 / 2 przy przyjęciu dawki terapeutycznej wynosi 2-3 h. Główna ilość leku jest usuwana po koniugacji w wątrobie. W postaci niezmienionej uwalniane jest nie więcej niż 3% otrzymanej dawki paracetamolu Fenylefryna jest słabo absorbowana z przewodu żołądkowo-jelitowego i metabolizowana podczas pierwszego przejścia w jelicie i wątrobie pod wpływem MAO. Podczas przyjmowania fenylefryny wewnątrz biodostępność leku jest ograniczona Wydalanie z moczem prawie całkowicie w postaci koniugatu kwasu siarkowego Kwas askorbinowy jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego, wiązanie z białkami osocza wynosi 25%. Rozkład w tkankach organizmu jest szeroki, metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem w postaci szczawianu i niezmieniony Kwas askorbinowy, przyjmowany w nadmiernych ilościach, jest szybko wydalany w postaci niezmienionej z moczem.

Wskazania

eliminacja objawów przeziębienia i grypy: gorączka, bóle głowy, dreszcze, bóle stawów i mięśni, przekrwienie błony śluzowej nosa, ból w zatokach i gardle.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; ekspresji ludzkiej wątroby i nerek; tarczycy (nadczynność tarczycy), cukrzycę i dziedziczne zaburzenia wchłaniania cukrów (zawierające cukru), choroby serca (wyrażone zwężeniem aorty, ostry zawał mięśnia sercowego, tachyarytmii); nadciśnienie; odbioru trójcykliczne leki przeciwdepresyjne, beta-blokery, inhibitory MAO, w tymw okresie do 14 dni po odwołaniu, przyjmując inne narzędzia i środki zawierające paracetamol, aby ułatwić objawy przeziębienia, grypa, przekrwienie błony śluzowej nosa, gruczolaka prostaty, jaskra z zamkniętym kątem, wiek 12 lat.

Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej dawki Z ostrożnością lek należy stosować z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, z łagodną hiperbilirubinemią, z chorobami wątroby i nerek, z podwyższonym ciśnieniem krwi, naczyniowymi zarostami (zespół Raynauda), jaskrą (z wyjątkiem jaskry z zamkniętym kątem), feohromocytoma.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Z ostrożnością należy stosować lek podczas ciąży i podczas karmienia piersią.
Dawkowanie i sposób podawania
Zawartość 1 saszetki zalać kubkiem, zalać gorącą wodą, mieszać do rozpuszczenia. W razie potrzeby dodaj zimną wodę i cukier. Dorośli: jedna saszetka co 4-6 godzin. Nie należy zażywać więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin, nie należy przyjmować leku częściej niż po 4 godzinach. Dzieci powyżej 12 lat: jedna saszetka co 6 godzin. Nie należy zażywać więcej niż 3 saszetki w ciągu 24 godzin Nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat bez recepty lekarskiej. Nie zaleca się stosowania więcej niż 5 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy utrzymują się, skonsultuj się z lekarzem. NIE PRZEKRACZAĆ DAWKI DAWKOWEJ. W przypadku przedawkowania, nawet przy dobrym stanie zdrowia, pilna opieka medyczna jest konieczna, ponieważ istnieje ryzyko opóźnionego ciężkiego uszkodzenia wątroby. Acetylocysteina jest swoistym antidotum na zatrucie paracetamolem.

Efekty uboczne

Paracetamol rzadko powoduje działania niepożądane. Czasami możliwe są reakcje alergiczne: wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy. Rzadko - małopłytkowość, leukopenia, agranulocytoza. Nadmierne dawki mogą mieć działanie hepatotoksyczne i nefrotoksyczne. Ryzyko działania hepatotoksycznego wzrasta podczas przyjmowania barbituranów, difeniny, karbamazepiny, ryfampicyny, zydowudyny i innych induktorów enzymów wątrobowych. Fenylefryna może wywoływać mdłości, bóle głowy, nieznaczny wzrost ciśnienia krwi i niezwykle rzadko kołatanie serca, które występują po zaprzestaniu przyjmowania leku. W przypadku wystąpienia nietypowej reakcji, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania Coldrex HotRem (nawet przy dobrym zdrowiu) należy rozważyć ryzyko wystąpienia opóźnionych oznak ciężkiego uszkodzenia wątroby Objawy spowodowane paracetamolem: w ciągu 24 godzin - bladość skóry, nudności, wymioty, anoreksja, ból brzucha; w ciągu 12-48 godzin mogą pojawić się oznaki nieprawidłowej czynności wątroby, oznaki upośledzenia metabolizmu glukozy i kwasica metaboliczna. Działanie toksyczne u dorosłych jest możliwe po podaniu pojedynczej dawki większej niż 10 g paracetamolu - zwiększenia aktywności aminotransferaz wątrobowych, kliniczny obraz uszkodzenia wątroby występuje po 1-6 dniach. W przypadku ciężkiego zatrucia może dojść do ciężkiej niewydolności wątroby, do encefalopatii wątrobowej, śpiączki i śmierci włącznie. Ostra niewydolność nerek z ostrą martwicą kanalików, u których zdiagnozowano silny ból w okolicy lędźwiowej, krwiomocz i białkomocz, może rozwinąć się bez poważnie upośledzonej czynności wątroby. Istnieją doniesienia o przypadkach arytmii serca i zapalenia trzustki z przedawkowaniem paracetamolu We wczesnym okresie objawy mogą być ograniczone tylko do nudności i wymiotów i mogą nie odzwierciedlać ciężkości przedawkowania lub ryzyka uszkodzenia narządów wewnętrznych Leczenie: w ciągu pierwszej godziny po domniemanym przedawkowaniu zaleca się wyznaczenie węgla aktywowanego wewnątrz. Po 4 lub więcej godzinach po domniemanym przedawkowaniu konieczne jest określenie stężenia paracetamolu w osoczu (wcześniejsze oznaczenie stężenia paracetamolu może być niewiarygodne). Acetylocysteina jest swoistym antidotum na zatrucie paracetamolem. Leczenie acetylocysteiną można prowadzić do 24 godzin po przyjęciu paracetamolu, jednak maksymalne działanie ochronne na wątrobę można uzyskać w ciągu pierwszych 8 godzin po przedawkowaniu. Po tym skuteczność antidotum spada gwałtownie. Jeśli to konieczne, acetylocysteinę można podawać w / w. W przypadku braku wymiotów alternatywną opcją (w przypadku braku możliwości szybkiego otrzymania opieki szpitalnej) jest wyznaczenie metioniny w środku. Leczenie pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby w 24 godziny po przyjęciu paracetamolu powinno być prowadzone w połączeniu ze specjalistami z ośrodka toksykologicznego lub specjalistycznego oddziału chorób wątroby Objawy wywołane przez fenylefrynę: drażliwość, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, podwyższone ciśnienie krwi, nudności, wymioty, zwiększona pobudliwość odruchowa bradykardia.W ciężkich przypadkach przedawkowania mogą wystąpić halucynacje, splątanie, drgawki, arytmie. Przedawkowanie fenylefryny może powodować objawy podobne do działań niepożądanych Leczenie: leczenie objawowe, ciężkie nadciśnienie tętnicze, stosowanie alfa-blokerów, takich jak fentolamina Objawy wywołane przez kwas askorbinowy: kwas askorbinowy w dużych dawkach (ponad 3000 mg) może powodować tymczasową biegunkę osmotyczną i zaburzenia przewodu pokarmowego, takie jak nudności, dyskomfort w żołądku. Objawy przedawkowania kwasu askorbinowego można zaklasyfikować jako objawy spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby w wyniku przedawkowania paracetamolu Leczenie: objawowa, wymuszona diureza Przy pierwszych objawach przedawkowania pilne jest uzyskanie pomocy lekarskiej, nawet w przypadku braku wyraźnych objawów zatrucia.

Interakcje z innymi lekami

Paracetamol, stosowany przez długi czas, nasila działanie pośrednich antykoagulantów (warfaryny i innych kumaryn), co zwiększa ryzyko krwawienia. Epizodyczny otrzymaniu pojedynczej dawki leku nie ma istotnego wpływu na efekt pośrednich enzymów utleniających mikrosomalnego antikoagulyantov.Induktory w wątrobie (barbiturany, fenytoina, karbamazepina, ryfampicyna, AZT, fenytoina, etanol, flumetsinol, fenylobutazon i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) zwiększenia ryzyka hepatotoksyczności z przedawkowaniem i jednoczesne w połączeniu z paracetamolem Inhibitory oksydacji mikrosomalnej (cymetydyna) zmniejszają ryzyko działania hepatotoksycznego Paracetamol zmniejsza skuteczność działania wzrost metoklopramidu i domperydonu, a cholestyramina zmniejsza szybkość wchłaniania paracetamolu Paracetamol nasila działanie inhibitorów MAO, środków uspokajających, etanolu Fenylefryna przyjmowana z inhibitorami MAO może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi. ryzyko rozwoju nadciśnienia i zaburzeń układu sercowo-naczyniowego Jednoczesne stosowanie fenylefryny z aminami sympatykomimetycznymi i może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne nasilają działanie sympatykomimetyczne fenylefryny,może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego Jednoczesne stosowanie halotanu z fenylefryną zwiększa ryzyko komorowych zaburzeń rytmu Fenylefryna zmniejsza hipotensyjne działanie guanetydyny, co z kolei zwiększa aktywność alfa-adrenostimuliruyuschuyu fenylefryny. pochodne fenotiazyny zwiększają ryzyko zatrzymania moczu, suchość w jamie ustnej i zaparcia .. Jednoczesne podawanie GCS z fenylefryną zwiększa ryzyko zachorowania na jaskrę, gdy stosowany jednocześnie z digoksyną i glikozydami nasercowymi, ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca lub zawału może wzrosnąć Kwas askorbinowy zwiększa ryzyko wystąpienia krystalurii w leczeniu krótkodziałających salicylanów i sulfonamidów, spowalnia działanie kwasów nerek, zwiększa wydalanie leków z alkaliami reakcja (w tym alkaloidy), zmniejsza stężenie we krwi doustnych środków antykoncepcyjnych, etanol przyczynia się do rozwoju ostrej patelni leki reatita.Mielotoksichnye przyczynić się do manifestacji gematotoksichnosti leku.

Instrukcje specjalne

Pacjent powinien zostać poinformowany, że jeśli objawy choroby utrzymują się po 5 dniach stosowania leku, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem Lek należy przyjmować tylko w zalecanych dawkach.Pacjent powinien przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane. skutki: reakcje alergiczne: swędzenie skóry lub zaczerwienienie skóry, trudności w oddychaniu lub obrzęk warg, języka, gardła lub twarzy, wysypka lub złuszczanie się skóry, powstawanie ran na błonie śluzowej jamy ustnej; krwawienie, - utrata wzroku. Może to być spowodowane wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Bardzo rzadko, ale ten efekt uboczny jest najbardziej prawdopodobny u pacjentów z jaskrą, uczuciem kołatania serca lub zwiększeniem częstości akcji serca lub zaburzeń rytmu serca oraz trudności z oddawaniem moczu. Częściej ten efekt uboczny obserwuje się u pacjentów z przerostem gruczołu krokowego, leku nie należy przyjmować.Jeśli wcześniej obserwowane zaburzenia oddychania podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innego NPVP.Preparat nie należy równocześnie z innych preparatów zawierających paracetamol, a także innych leków przeciwbólowych nienarkotycznymi (metamizol sodu) NLPZ (aspiryna, ibuprofen), barbiturany, leków przeciwdrgawkowych, ryfampicyna i chloramfenikol, sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie, tłumiące apetyt, stymulanty amfetaminopodobne), innymi sposobami w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grippa.Pri przeprowadzających badania w celu określenia stężenia kwasu moczowego w krwi glukozy iurovnya pacjenta należy poinformować lekarza o stosowaniu leku Coldrex Hawtrey, ponieważ Preparat może zniekształcić wyniki badań laboratoryjnych, które mierzą stężenie glukozy i moczowego kisloty.Pered spożycie narkotyków Koldreks hotra (cytryna) muszą w przypadku skonsultować się z lekarzem: -priema metoklopramid, domperidon (stosowany do usuwania nudności i wymioty) lub cholestyraminę stosowany w celu zmniejszenia stężenia cholesterolu we krew - przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi (na przykład warfaryna), - przestrzeganie diety o niskiej zawartości sodu - każda torebka zawiera 0,12 g sodu; choroby (w tym sepsa) u pacjentów z niedoborem glutationu, ponieważ przyjmowanie paracetamolu może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej, cech będących naruszenie częstotliwość i głębokość oddechu, któremu towarzyszy uczucie duszności (duszność), nudności, wymioty, utrata apetytu. Jeżeli pacjent znajdzie taki, należy natychmiast skonsultować się vrachu.Patsientam cierpiących na fenyloketonurię nie powinni przyjmować Coldrex Hawtrey (cytryna miód), ponieważ Zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Przed otrzymaniem leku Koldreks hotra (miód-cytryna) wymagają konsultacji lekarskiej w następujących przypadkach: -priema warfarynę lub inne leki przeciwzakrzepowe, leki -priema kontrolować ciśnienie krwi, takich jak beta-blokery, digoksyna -priema lub inne glikozydy nasercowe stosowane w leczeniu niewydolności serca; leki -priema zmniejszania apetytu lub psychostymulujące; -priema leki do leczenia depresji (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne - amitriptyliną), - otrzymywanie metoklopramid, domperidon (stosowane Rozwiązywanie problemów nudności i wymioty) lub Cholestyramina- do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, - w razie potrzeby do przestrzegania diety hiponatycznej (każda torebka zawiera 0,12 g sodu) Aby uniknąć toksycznego uszkodzenia wątroby, paracetamol nie powinien być łączony z alkoholem i przyjmowany przez osoby, które przewlekle spożywają alkohol. pojazdy i mechanizmy Po przyjęciu zalecanych dawek lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i mechanizmów, a także na angażowanie się w inne i potencjalnie niebezpiecznych czynności, które wymagają koncentracji i szybkość reakcji psychomotorycznej. Jeśli wystąpią zawroty głowy, nie zaleca się prowadzenia pojazdów lub pracy z maszynami.

Reviews