Sprzedam proszek Coldrex Hotrem do przygotowania roztworu o smaku cytrynowym 5 g 5 sztuk

Proszek Coldrex Hotrem do sporządzania roztworu o smaku cytrynowym 5 g 5 sztuk

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Paracetamol + Fenylefryna + kwas askorbinowy

Formularz zwolnienia

Proszek

Skład

Paracetamol 750 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, kwas askorbinowy 60 mg Substancje pomocnicze: kwas cytrynowy - 600 mg, sacharynian sodu - 40 mg, cytrynian sodu - 500 mg, cytrynowy tetrarom 100% P05.51 - 50 mg, aromat cytryny 52293 / TP.05,51 - 83,33 mg, żółcień chinolinowa 14031 (E104) - 0,75 mg, sacharoza - 294,42 mg.

Efekt farmakologiczny

Paracetamol jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany z przewodu pokarmowego, rozkład w płynach ustrojowych jest względnie równomierny, metabolizowany głównie w wątrobie z utworzeniem kilku metabolitów, T1 / 2 przy przyjęciu dawki terapeutycznej wynosi 2-3 h. Główna ilość leku jest usuwana po koniugacji w wątrobie. W postaci niezmienionej uwalniane jest nie więcej niż 3% otrzymanej dawki paracetamolu Fenylefryna jest słabo absorbowana z przewodu żołądkowo-jelitowego i metabolizowana podczas pierwszego przejścia w jelicie i wątrobie pod wpływem MAO. Podczas przyjmowania fenylefryny wewnątrz biodostępność leku jest ograniczona Wydalanie z moczem prawie całkowicie w postaci koniugatu kwasu siarkowego Kwas askorbinowy jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego, wiązanie z białkami osocza wynosi 25%. Rozkład w tkankach organizmu jest szeroki, metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem w postaci szczawianu i niezmieniony Kwas askorbinowy, przyjmowany w nadmiernych ilościach, jest szybko wydalany w postaci niezmienionej z moczem.

Farmakokinetyka

Lek w połączeniu z objawowym leczeniem ostrych chorób układu oddechowego Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo Fizjinefryna jest sympatykomimetyczna, zwęża naczynia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, powodując zmniejszenie obrzęku i łatwiejsze oddychanie przez nos. i grypy, szczególnie w początkowych stadiach choroby. Aktywne składniki leku nie wywołują senności.

Wskazania

Aby wyeliminować objawy ostrych infekcji dróg oddechowych i grypy, w tym: - podwyższona temperatura ciała, - ból głowy, - dreszcze, - ból stawów i mięśni, - przekrwienie nosa, - ból gardła i zatok.

Przeciwwskazania

- ciężka niewydolność wątroby, - ciężka niewydolność nerek, - nadczynność tarczycy (w tym nadczynność tarczycy), - cukrzyca, - niedobór sacharazy / izomaltazy, nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy / galaktozy,preparat zawiera sacharozę, - choroby serca (wyrażonej stenozy, zawał mięśnia serca, częstoskurczu), - Nadciśnienie, - jednoczesny odbiór trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-blokery, inhibitory MAO i do 14 dni po ich wycofaniu, - jednoczesny odbiór drugiej paratsetamolsoderzhaschih środki i sposoby łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i zatkanego nosa, - łagodny przerost prostaty, - jaskra z zamkniętym kątem, - dzieci poniżej 12 lat, - podwyższone odczucia telnost do leku.

Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej dawki Z ostrożnością lek należy stosować z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, z łagodną hiperbilirubinemią, z chorobami wątroby i nerek, z podwyższonym ciśnieniem krwi, naczyniowymi zarostami (zespół Raynauda), jaskrą (z wyjątkiem jaskry z zamkniętym kątem), feohromocytoma.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Z ostrożnością należy stosować lek podczas ciąży i podczas karmienia piersią.
Dawkowanie i sposób podawania
Dorośli powinni przyjmować 1 saszetkę co 4-6 godzin, ale nie więcej niż 4 saszetki przez 24 h. Przerwa pomiędzy dawkami powinna wynosić co najmniej 4 h. Dla dzieci powyżej 12 lat, przyjmować 1 saszetkę co 6 godzin, ale nie więcej niż 3 saszetki 24 godziny Zawartość 1 saszetki należy wlać do szklanki z gorącą wodą (około 250 ml), mieszać do całkowitego rozpuszczenia, w razie potrzeby dolać zimnej wody lub cukru Maksymalny czas trwania leku wynosi 5 dni. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 5 dni, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

Efekty uboczne

Zalecana dawka preparatu jest na ogół dobrze perenositsya.Paratsetamol rzadko mają boczny deystvie.So systemu hemopoesis: bardzo rzadko - trombocytopenia, leukopenia, reakcje agranulotsitoz.Allergicheskie: bardzo rzadko - wstrząs anafilaktyczny, wysypka skórna, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, zespół Stevensa-Johnsona. Ze strony układu oddechowego: bardzo rzadko - skurcz oskrzeli u pacjentów wrażliwych na kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ Po stronie wątroby i dróg żółciowych: bardzo rzadko - upośledzona czynność wątroby. Gdy długotrwałe stosowanie w nadmiarze zalecanej dawki można zaobserwować hepatotoksyczne i nefrotoksyczne deystvie.FenilefrinSo układu nerwowego często - zwiększona drażliwość, ból głowy, zawroty głowy, bezsenność; bardzo rzadko - drażliwość,napięcie nerwowe Od strony układu sercowo-naczyniowego: często - wzrost ciśnienia krwi; rzadko - tachykardia, uczucie bicia serca, z układu pokarmowego: często - nudności, wymioty, Od zmysłów: rzadko - rozszerzenie źrenic, ostry atak jaskry w większości przypadków u pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania. zapalenie oskrzeli: z układu moczowego: rzadko - bolesne oddawanie moczu, zatrzymanie moczu u pacjentów z niedrożnością ujścia pęcherza z przerostem gruczołu krokowego Kwas askorbinowy Częstotliwość wywoływania działań niepożądanych Reakcje alergiczne: wysypka skórna, przekrwienie skórne, układ pokarmowy: podrażnienie błony śluzowej przewodu pokarmowego, układ krwiotwórczy: trombocytoza, hiperprotrombinemia, erytropenia, leukocytoza neutrofilowa, inne: hipokaliemia. Możliwe jest umiarkowane zwiększenie częstości rtęciowych W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, pacjent powinien natychmiast przerwać przyjmowanie leku i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem .Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów niepożądanych I, lub jakieś inne skutki uboczne, pacjent powinien poinformować lekarza.

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania narkotyków Coldrex; HotRem (nawet przy dobrym zdrowiu) powinien brać pod uwagę ryzyko opóźnionych objawów ciężkiego uszkodzenia wątroby Objawy spowodowane paracetamolem: w ciągu 24 godzin - blada skóra, nudności, wymioty, anoreksja, ból brzucha; w ciągu 12-48 godzin mogą pojawić się oznaki nieprawidłowej czynności wątroby, oznaki upośledzenia metabolizmu glukozy i kwasica metaboliczna. Działanie toksyczne u dorosłych jest możliwe po podaniu pojedynczej dawki większej niż 10 g paracetamolu - zwiększenia aktywności aminotransferaz wątrobowych, kliniczny obraz uszkodzenia wątroby występuje po 1-6 dniach. W przypadku ciężkiego zatrucia może dojść do ciężkiej niewydolności wątroby, do encefalopatii wątrobowej, śpiączki i śmierci włącznie. Ostra niewydolność nerek z ostrą martwicą kanalików, u których zdiagnozowano silny ból w okolicy lędźwiowej, krwiomocz i białkomocz, może rozwinąć się bez poważnie upośledzonej czynności wątroby.Istnieją doniesienia o przypadkach arytmii serca i zapalenia trzustki z przedawkowaniem paracetamolu We wczesnym okresie objawy mogą być ograniczone tylko do nudności i wymiotów i mogą nie odzwierciedlać ciężkości przedawkowania lub ryzyka uszkodzenia narządów wewnętrznych Leczenie: w ciągu pierwszej godziny po domniemanym przedawkowaniu zaleca się wyznaczenie węgla aktywowanego wewnątrz. Po 4 lub więcej godzinach po domniemanym przedawkowaniu konieczne jest określenie stężenia paracetamolu w osoczu (wcześniejsze oznaczenie stężenia paracetamolu może być niewiarygodne). Acetylocysteina jest swoistym antidotum na zatrucie paracetamolem. Leczenie acetylocysteiną można prowadzić do 24 godzin po przyjęciu paracetamolu, jednak maksymalne działanie ochronne na wątrobę można uzyskać w ciągu pierwszych 8 godzin po przedawkowaniu. Po tym skuteczność antidotum spada gwałtownie. Jeśli to konieczne, acetylocysteinę można podawać w / w. W przypadku braku wymiotów alternatywną opcją (w przypadku braku możliwości szybkiego otrzymania opieki szpitalnej) jest wyznaczenie metioniny w środku. Leczenie pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby w 24 godziny po przyjęciu paracetamolu powinno być prowadzone w połączeniu ze specjalistami z ośrodka toksykologicznego lub specjalistycznego oddziału chorób wątroby Objawy wywołane przez fenylefrynę: drażliwość, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, podwyższone ciśnienie krwi, nudności, wymioty, zwiększona pobudliwość odruchowa bradykardia. W ciężkich przypadkach przedawkowania mogą wystąpić halucynacje, splątanie, drgawki, arytmie. Przedawkowanie fenylefryny może powodować objawy podobne do działań niepożądanych Leczenie: leczenie objawowe, ciężkie nadciśnienie tętnicze, stosowanie alfa-blokerów, takich jak fentolamina Objawy wywołane przez kwas askorbinowy: kwas askorbinowy w dużych dawkach (ponad 3000 mg) może powodować tymczasową biegunkę osmotyczną i zaburzenia przewodu pokarmowego, takie jak nudności, dyskomfort w żołądku. Objawy przedawkowania kwasu askorbinowego można zaklasyfikować jako objawy spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby w wyniku przedawkowania paracetamolu Leczenie: objawowa, wymuszona diureza Przy pierwszych objawach przedawkowania pilne jest uzyskanie pomocy lekarskiej, nawet w przypadku braku wyraźnych objawów zatrucia.

Interakcje z innymi lekami

Paracetamol, stosowany przez długi czas, nasila działanie pośrednich antykoagulantów (warfaryny i innych kumaryn), co zwiększa ryzyko krwawienia. Epizodyczny otrzymaniu pojedynczej dawki leku nie ma istotnego wpływu na efekt pośrednich enzymów utleniających mikrosomalnego antikoagulyantov.Induktory w wątrobie (barbiturany, fenytoina, karbamazepina, ryfampicyna, AZT, fenytoina, etanol, flumetsinol, fenylobutazon i trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) zwiększenia ryzyka hepatotoksyczności z przedawkowaniem i jednoczesne w połączeniu z paracetamolem Inhibitory oksydacji mikrosomalnej (cymetydyna) zmniejszają ryzyko działania hepatotoksycznego Paracetamol zmniejsza skuteczność działania wzrost metoklopramidu i domperydonu, a cholestyramina zmniejsza szybkość wchłaniania paracetamolu Paracetamol nasila działanie inhibitorów MAO, środków uspokajających, etanolu Fenylefryna przyjmowana z inhibitorami MAO może prowadzić do wzrostu ciśnienia krwi. ryzyko rozwoju nadciśnienia i zaburzeń układu sercowo-naczyniowego Jednoczesne stosowanie fenylefryny z aminami sympatykomimetycznymi i może zwiększać ryzyko wystąpienia efektów ubocznych sercowo-naczyniowych, środków przeciwdepresyjnych sistemy.Tritsiklicheskie zwiększenia skutków sympatomimetycznych fenylefryny może zwiększać ryzyko wystąpienia efektów ubocznych sercowo-naczyniowych stosowania sistemy.Odnovremennoe halotanu z fenylefryną zwiększa ryzyko komory aritmii.Fenilefrin zmniejszyć działanie hipotensyjne guanetydyny które, z kolei, zwiększa aktywność alfa-adrenostimuliruyuschee fenilefrina.Antidepressanty, protivoparkinsonicheskogo czynniki, leki, pochodne fenotiazyny zwiększa ryzyko zatrzymania moczu, suchość w jamie ustnej, przyporządkowanie zaporov.Odnovremennoe GCS fenyloefryną zwiększa ryzyko jednoczesnego stosowania glaukomy.Pri glikozydy nasercowe digoksyny i może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca lub serca kwasu pristupa.Askorbinovaya zwiększa ryzyko tworzenia się kryształków w leczeniu salicylany i sulfonamidy o krótkim działaniu, powolne wydalanie kwasu wzrosty prowadzących leków o odczyn zasadowy (łączniealkaloidy), zmniejsza stężenie we krwi doustnych środków antykoncepcyjnych, etanol przyczynia się do rozwoju ostrego zapalenia trzustki, leki mielotoksyczne wzmacniają manifestację hematotoksyczności leku.

Instrukcje specjalne

Pacjent powinien zostać poinformowany, że jeśli objawy choroby utrzymują się po 5 dniach stosowania leku, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem Lek należy przyjmować tylko w zalecanych dawkach.Pacjent powinien przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące działania niepożądane. skutki: reakcje alergiczne: swędzenie skóry lub zaczerwienienie skóry, trudności w oddychaniu lub obrzęk warg, języka, gardła lub twarzy, wysypka lub złuszczanie się skóry, powstawanie ran na błonie śluzowej jamy ustnej; krwawienie, - utrata wzroku. Może to być spowodowane wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Bardzo rzadko, ale ten efekt uboczny jest najbardziej prawdopodobny u pacjentów z jaskrą, uczuciem kołatania serca lub zwiększeniem częstości akcji serca lub zaburzeń rytmu serca oraz trudności z oddawaniem moczu. Częściej ten efekt uboczny obserwuje się u pacjentów z przerostem prostaty Lek nie powinien być przyjmowany, jeśli problemy z oddychaniem były wcześniej obserwowane podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ Lek nie powinien być przyjmowany jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol, a także innymi nie-narkotycznymi środkami przeciwbólowymi (metamizol sodu ), NLPZ (kwas acetylosalicylowy, ibuprofen), barbiturany, leki przeciwdrgawkowe, ryfampicyna i chloramfenikol, sympatykomimetyki (takie jak na leki zmniejszające przekrwienie, środki tłumią apetyt, środków psychostymulujące amfetaminopodobnych), wraz z innymi środkami do łagodzenia objawów przeziębienia i przeprowadzenia testów grippa.Pri określenia kwasu moczowego we krwi glukozy iurovnya pacjenta należy poinformować lekarza o zastosowaniu leku Coldrex; HotRem, ponieważ lek może zniekształcić wyniki badań laboratoryjnych oceniających stężenie glukozy i kwasu moczowego, przed przyjęciem leku Coldrex; HotRem (cytryna) jest konieczna, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku: - przyjmowania metoklopramidu, domperidonu (stosowanego w celu eliminacji nudności i wymiotów) lub kolestyraminy,stosowane w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi (na przykład warfaryna), po diecie ubogiej w sód - każda saszetka zawiera 0,12 g sodu, ciężkie choroby zakaźne (w tym sepsa) u pacjentów z niedoborem glutationu, ponieważ przyjmowanie paracetamolu może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej, cech będących naruszenie częstotliwość i głębokość oddechu, któremu towarzyszy uczucie duszności (duszność), nudności, wymioty, utrata apetytu. Jeśli pacjent znajdzie to w sobie, powinien natychmiast skonsultować się z lekarzem, a pacjenci cierpiący na fenyloketonurię nie powinni przyjmować Coldrex; HotRem (miód cytrynowy), ponieważ Zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny. Przed przyjęciem leku Coldrex; HotRem (miód cytrynowy) wymaga konsultacji lekarskiej w następujących przypadkach: - przyjmowanie warfaryny lub innych pośrednich antykoagulantów, - przyjmowanie leków kontrolujących ciśnienie krwi, takich jak beta-blokery, - przyjmowanie digoksyny lub innych glikozydów nasercowych w leczeniu niewydolności serca, - przyjmowanie leków leki na apetyt stosowane w leczeniu depresji (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne - amitryptylina), - przyjmowanie metoklopramidu, domperidonu (stosowanego w celu eliminacji nudności i wymiotów) lub estiramina, stosowana w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, - jeśli to konieczne, przestrzegaj diety hiponatycznej (każda torebka zawiera 0,12 g sodu) Aby uniknąć toksycznego uszkodzenia wątroby, paracetamol nie powinien być łączony z alkoholem i przyjmowany przez osoby, które przewlekle spożywają alkohol. w przypadku stosowania w zalecanych dawkach, lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i mechanizmów, a także atsya innych potencjalnie niebezpiecznych czynności, które wymagają koncentracji i szybkość reakcji psychomotorycznych. Jeśli wystąpią zawroty głowy, nie zaleca się prowadzenia pojazdów lub pracy z maszynami.

Reviews