Kupić roztwór Efferalgan do podawania doustnego 30 ml / ml butelka 90 ml

Roztwór Efferalgan do podawania doustnego 30 ml / ml butelka o pojemności 90 ml

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Paracetamol

Formularz zwolnienia

Rozwiązanie

Skład

W 1 ml paracetamolu 30 mg. Substancje pomocnicze Makrogol 6000, roztwór sacharozy, sacharyna (sól sodowa), kwas sorbinowy, parahydroksybenzoesan metylu sodu, parahydroksybenzoesan propylu sodu, aromat karmelowo-waniliowy, woda;

Efekt farmakologiczny

Efferalgan zawiera paracetamol, który blokuje COX-1 i -2 głównie w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na ośrodki bólu i termoregulacji. W tkankach zapalnych peroksydazy komórkowe neutralizują wpływ paracetamolu na COX, co wyjaśnia prawie całkowity brak działania przeciwzapalnego. Brak efektu blokującego syntezę PG w tkankach obwodowych determinuje brak negatywnego wpływu na metabolizm wody i soli (zatrzymywanie Na + i wody) i błony śluzowej żołądka i jelit;

Farmakokinetyka

Wchłanianie paracetamolu jest całkowite i szybkie. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga się w 30-60 min po podaniu. Dystrybucja paracetamolu w tkankach zachodzi szybko. Uzyskano porównywalne stężenia leku we krwi, ślinie i osoczu. Wiązanie z białkami osocza jest niskie, 10-25%. Wnika w BBB. Metabolizm występuje w wątrobie, 80% reaguje z koniugacją z kwasem glukuronowym i siarczanami z powstawaniem nieaktywnych metabolitów; 17% ulega hydroksylacji z utworzeniem 8 aktywnych metabolitów, które są sprzężone z glutationem z tworzeniem już nieaktywnych metabolitów. Przy braku glutationu te metabolity mogą blokować układy enzymatyczne hepatocytów i powodować ich martwicę. Izoenzym CYP2E1 bierze również udział w metabolizmie leku. T1 / 2 - 1-4 h. Jest wydalany przez nerki w postaci metabolitów, głównie koniugatów. Niezmienione moce wyjściowe są mniejsze niż 5%.

Wskazania

Dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat (o masie ciała od 6 do 32 kg) jako środek obniżający gorączkę w stanach, którym towarzyszy wzrost temperatury ciała: ostre choroby układu oddechowego, grypa, infekcje dziecięce, reakcje poszczepienne i inne choroby zakaźne i zapalne Jako środek znieczulający na zespół bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu, w tym: ból głowy, ból zęba, ból mięśni, nerwoból, ból przy skaleczeniach i oparzeniach;

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol lub inne składniki leku, w szczególności parabeny (parahydroksybenzoesan metylu i propylu), ciężka dysfunkcja wątroby, nerek, choroby krwi, niedobór enzymu dehydrogenaza glukozo-6-fosforanowa; upośledzona czynność wątroby; z zaburzeniami czynności nerek; z zespołem Gilberta;

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Lek należy stosować ostrożnie podczas ciąży i podczas karmienia piersią;
Dawkowanie i sposób podawania
Lek stosuje się wewnętrznie z dużą ilością płynu 1-2 godziny po posiłku Średnia pojedyncza dawka Efferalganu zależy od masy ciała dziecka i wynosi 10-15 mg / kg masy ciała 3-4 razy dziennie. Maksymalna dzienna dawka nie powinna przekraczać 60 mg / kg masy ciała, przerwy między dawkami leku powinny odłożyć 4-6 godzin, dla wygody i dokładności dawkowania, użyj łyżki pomiarowej; miarka zawiera podziałki wskazujące pojedynczą dawkę (15 mg / kg) dla dziecka o odpowiedniej wadze ciał: 4, 8, 12 lub 16 kg. Nieoznakowane podziały odpowiadają pośredniej masie ciała: 6, 10 lub 14 kg, 1-3 miesiące. - tylko na zalecenie lekarza; 3-5 miesięcy (6-8 kg): etykieta na łyżeczce pomiarowej 6, która odpowiada 90 mg paracetamolu / w 3 ml roztworu; 5 miesięcy - 1 rok. (8-10 kg): etykieta na łyżce miarowej 8, która odpowiada 120 mg paracetamolu / w 4 ml roztworu; 1-2 lata (10-12 kg): etykieta na miarce 10, co odpowiada 150 mg paracetamolu / w 5 ml roztworu; 2-3 lata (12-14 kg): etykieta na łyżce pomiarowej 12, która odpowiada 180 mg paracetamolu / w 6 ml roztworu; 3-4 lata (14-16 kg): etykieta na łyżce pomiarowej 14, która odpowiada 210 mg paracetamolu / w 7 ml roztworu; 6-7 lat (20-22 kg): etykieta na łyżce miarowej 16 + 4, co odpowiada 300 mg paracetamolu / w 10 ml roztworu; 7-8 lat (22-24 kg): etykieta na łyżeczce pomiarowej 16 + 6, co odpowiada 330 mg paracetamolu / w 11 ml roztworu; 9-10 lat (26-28 kg): etykieta na łyżce miarowej 16 + 10, co odpowiada 390 mg paracetamolu / w 13 ml roztworu; 10-11 lat (28-30 kg): etykieta na łyżce miarowej 16 + 12, co odpowiada 420 mg paracetamolu / w 14 ml roztworu; 11-12 lat (30-32 kg): etykieta na miarce 16 + 14, co odpowiada 450 mg paracetamolu / w 15 ml roztworu. Stosunek w przybliżeniu do wieku i masy ciała dziecka podano w przybliżeniu; Dzieci od 3 miesięcy do 6 lat (6 -20 kg): napełnij łyżeczkę pomiarową do kreski zgodnie z tabelą. Na przykład, jeśli waga Twojego dziecka wynosi od 6 do 8 kg, wypełnij łyżeczkę pomiarową do znaku odpowiadającego 6 kg. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat (20-32 kg): napełnij łyżeczkę pomiarową do znaku odpowiadającego 16 kg, a następnie uzupełnij zmierzoną dawkę łyżka do znaku zgodnie z tabelą.Na przykład, jeśli waga Twojego dziecka od 20 do 22 kilogramów, Wypełnij miarkę do kreski odpowiadającej 16 kg, a następnie - ponowne wypełnienie czerpak do kreski 4 kg narkotyku może dać dziecku bez rozcieńczania lub po rozcieńczeniu wodą lub mlekiem; Czas trwania leczenia .. : 3 dni jako środek przeciwgorączkowy i do 5 dni jako środek przeciwbólowy. Jeśli musisz kontynuować przyjmowanie leku, skonsultuj się z lekarzem;

Efekty uboczne

Możliwe: mdłości, wymioty, bóle brzucha, reakcje alergiczne (rumień, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy), czasem niedokrwistość, leukopenia, agranulocytoza, małopłytkowość, w przypadku długotrwałego użytkowania w wysokich dawkach i mogą hepatotoksyczność nefrotoksyczność a.. występowanie methemoglobinemii i pancytopenii. Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem;

Przedawkowanie

Objawy: oznaki ostrego zatrucia paracetamolem to nudności, wymioty, ból brzucha, pocenie się, bladość skóry. Po 1-2 dniach pojawiają się oznaki uszkodzenia wątroby - ból wątroby, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych we krwi, wydłużenie czasu protrombinowego. W ciężkich przypadkach rozwija się niewydolność wątroby, kortykosteroidy, encefalopatia i śpiączka. Leczenie: Jeśli pojawią się objawy zatrucia, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zaleca się płukanie żołądka, podawanie enterosorbentów (węgiel aktywny, polifenpan), dożylne podanie antidotum N-acetylocysteiny, podanie metioniny;

Interakcje z innymi lekami

W przypadku korzystania z Efferalgan barbiturany, tricykliczne środki przeciwdepresyjne, środki przeciwdrgawkowe (fenytoina), ziksorin, fenylobutazon, ryfampicyny i alkoholu znacznie zwiększa ryzyko hepatotoksyczności. Odbiór wraz z salicylanami znacznie zwiększa ryzyko działania nefrotoksycznego. Przy równoczesnym stosowaniu chloramfenikolu, chloramfenikolu, zwiększa się jego toksyczność. Paracetamol zawarty w Efferalgun wzmaga działanie pośrednich antykoagulantów i zmniejsza skuteczność leków moczopędnych;

Instrukcje specjalne

Podczas stosowania leku przez ponad 5-7 dni, konieczne jest kontrolowanie wzoru krwi obwodowej i stanu czynnościowego wątroby Paracetamol zniekształca wyniki badań laboratoryjnych glukozy i kwasu moczowego w osoczu;

Reviews