Kup tabletki Ibuklin Junior rozprowadzane w 20 szt

Ibuklin Junior tabletki dyspergujące 20 sztuk

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Ibuprofen + paracetamol

Formularz zwolnienia

Pigułki

Skład

1 tabletka zawiera: ibuprofen, 100 mg, 125 mg paracetamolu Substancje pomocnicze: Celuloza mikrokrystaliczna 20 mg Skrobia kukurydziana 59,04 mg, 5 mg laktozy, karboksymetyloskrobię sodu (typ A), 30 mg karmin barwnik (Ponceau 4R (E124)) 0 2 mg gliceryny 2 mg 5 mg koloidalna krzemionka, DC aromat pomarańczowy 100 mg pH 1,6, aromat ananasowy stałego pH 106 2,5 mg liść mięty olej 0,66 mg aspartamu, 10 mg stearynian magnezu 1 mg, talk 3 mg.

Efekt farmakologiczny

Ibuklin Junior - Połączone działanie leku jest spowodowane jego elementów składowych. Ibuprofen - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe deystvie.Ugnetaya cyklooksygenazy (COX) 1 i 2, pozwala na metabolizm kwasu arachidonowego, zmniejsza ilość prostaglandyny (mediatory ból, stan zapalny i hipertermii reakcji) jak w procesach zapalnych, jak i w tkance zdrowej, hamuje wysiękowego i proliferacyjnej fazy zapalenia. Paracetamolu - COX nieselektywnie bloków, głównie w ośrodkowym układzie nerwowym, słaby wpływ na wymianę wody słonej i błony śluzowej przewodu żołądkowo-jelitowego (GIT). Ma przeciwbólowe i przeciwgorączkowe deystvie.V zapalenie tkanek zobojętnia działanie peroksydazy paracetamolu na COX 1 oraz 2, co tłumaczy niewielkie działanie przeciwzapalne. Skuteczność połączenia jest wyższa niż poszczególnych składników.

Wskazania

zespół gorączkowy. ból słaby do umiarkowanego różnej etiologii: ból zębów, skręcenia, zwichnięcia, złamania. Jako zależną od leku do leczenia bolesnych i gorączki świń, zapalenie zatok, zapalenie migdałków, ostre zakaźne i zapalne choroby górnych dróg oddechowych (gardło, tchawicy, zapalenie).

Przeciwwskazania

indywidualnej wrażliwości na składniki Ibuklina (łącznie z innymi NLPZ), wrzody żołądka i dwunastnicy, wrzód w fazie zaostrzenia, pełne lub częściowe kombinacji astmy, nawracające polipowatości nosa i zatok przynosowych i nietolerancja kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (w tym Historia), ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny niższy niż 30 ml / min), uszkodzenie nerwu wzrokowego, genetycznie brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroby krwiokres po operacji pomostowania tętnic wieńcowych, postępująca niewydolność nerek, ciężka niewydolność wątroby lub czynna choroba wątroby, potwierdzona hiperkaliemia, czynne krwawienie z przewodu pokarmowego, choroba zapalna jelit, dzieci (do 3 lat).

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Możliwość zastosowania leku jako środka przeciwgorączkowego jest w każdym przypadku rozwiązana, w zależności od ciężkości, natury i tolerancji zespołu gorączkowego. Ibuprofen może maskować obiektywne objawy chorób zakaźnych, dlatego też należy zachować ostrożność podczas stosowania ibuprofenu u pacjentów z chorobami zakaźnymi. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych z przewodu pokarmowego, należy stosować minimalną skuteczną dawkę o możliwie najkrótszym przebiegu.
Dawkowanie i sposób podawania
Ibuklin Junior przyjmuje się doustnie Przed użyciem tabletkę należy rozpuścić w 5 ml (1 łyżeczka) wody. Dzienna dawka leku jest przyjmowana w 2-3 dawkach, a minimalna przerwa między przyjmowaniem leku to 4 godziny. Dzieci powyżej 3 lat. Pojedyncza dawka - 1 tabletka Dzienna dawka zależy od wieku i wagi dziecka: 3-6 lat (13-20 kg) - 3 tabletki dziennie; 6-12 lat (20-40 kg) - do 6 tabletek dziennie. Kiedy naruszenie nerek lub wątroby przerw między przyjmowaniem leku powinno wynosić co najmniej 8 godzin. Lek nie powinien być przyjmowany dłużej niż 5 dni jako środek znieczulający i ponad 3 dni jako środek przeciwgorączkowy bez nadzoru lekarza.

Efekty uboczne

Ze strony układu pokarmowego: rzadko - objawy dyspeptyczne, z długotrwałym stosowaniem w dużych dawkach - działanie hepatotoksyczne. Na części układu krwiotwórczego: rzadko - trombocytopenia, leukopenia, pancytopenia, neutropenia, agranulocytoza. Reakcje alergiczne: rzadko - wysypka skórna, swędzenie, pokrzywka. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Objawy: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (ból brzucha, biegunka, nudności, wymioty, anoreksja, ból w okolicy nadbrzusza), wydłużenie czasu protrombinowego, krwawienie po 12-48 godzinach, letarg, senność, depresja, ból głowy, szum w uszach, zaburzenia świadomość, zaburzenia rytmu serca, obniżenie ciśnienia krwi, objawy wątrobowo-nefrotoksyczne, drgawki, rozwój hepatonekrozy jest możliwe.Leczenie: płukanie żołądka przez pierwsze 4 godziny; napój alkaliczny, wymuszona diureza; aktywowany węgiel drzewny doustnie, wprowadzenie dawców SH i prekursorów syntezy glutation-metionina 8-9 godzin po przedawkowaniu i N-acetylocysteina doustnie lub dożylnie - po 12 godzinach leki zobojętniające; hemodializa; Leczenie objawowe Potrzeba dodatkowych środków terapeutycznych (dalsze podawanie metioniny, dożylne podawanie N-acetylocysteiny) jest określana w zależności od stężenia paracetamolu we krwi, a także od czasu, jaki upłynął od jej przyjęcia.

Interakcje z innymi lekami

Przy jednoczesnym stosowaniu leku Ibuklin z lekami może rozwijać różne efekty interakcji. Długotrwałe skojarzone stosowanie z paracetamolem zwiększa ryzyko działań nefrotoksycznych. Połączenie z etanolem, glikokortykosteroidami, kortykotropiną zwiększa ryzyko wystąpienia erozyjnych i wrzodziejących uszkodzeń przewodu żołądkowo-jelitowego. Ibuprofen nasila działanie leków przeciwzakrzepowych (heparyna) i pośrednich (pochodne kumaryny i indandionu), środków trombolitycznych (alteplaza, anistreplaza, streptokinaza, urokinaza), leków przeciwpłytkowych, kolchicyny - zwiększa się ryzyko powikłań krwotocznych. Zwiększa hipoglikemiczny wpływ insuliny i doustnych leków hipoglikemicznych. Osłabia działanie leków hipotensyjnych i diuretyków (poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn nerkowych). Zwiększa stężenie digoksyny, preparatów litu i metotreksatu we krwi. Kofeina wzmacnia działanie przeciwbólowe ibuprofenu. Leki cyklosporynowe i złote nasilają działanie nefrotoksyczne. Cefamundol, cefoperazon, cefotetan, kwas walproinowy, plykamycyna zwiększają częstość występowania hiposprotrombinemii. Środki zobojętniające kwas i kolestyramina zmniejszają wchłanianie leku. Leki mielotoksyczne przyczyniają się do hematotoksyczności leku.

Instrukcje specjalne

Możliwość zastosowania leku jako środka przeciwgorączkowego jest w każdym przypadku rozwiązana, w zależności od ciężkości, natury i tolerancji zespołu gorączkowego. Ibuprofen może maskować obiektywne objawy chorób zakaźnych, dlatego też należy zachować ostrożność podczas stosowania ibuprofenu u pacjentów z chorobami zakaźnymi. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych z przewodu pokarmowego, należy stosować minimalną skuteczną dawkę o możliwie najkrótszym przebiegu.

Recepta

Tak

Reviews