Sprzedam zawiesinę Nurofen 100 mg / 5 ml truskawka 150 ml

Zawiesina nurofenowa 100 mg / 5 ml truskawka 150 ml

Condition: New product

1000 Items

23,69 $

More info

Aktywne składniki

Ibuprofen

Formularz zwolnienia

Zawieszenie

Skład

Zawiesina do podawania doustnego o konsystencji syropu, o charakterystycznym zapachu truskawki. 5 ml zawiera 100 mg ibuprofenu Substancje pomocnicze: polisorbat 80 - 0,5 mg, glicerol - 0,5 mg, syrop maltitolowy - 1,625 mg, sacharynian sodu - 10 mg, kwas cytrynowy - 20 mg, cytrynian sodu - 25,45 mg, guma ksantanowa - 37,5 mg, chlorek sodu - 5,5 mg, bromek domifenu - 0,5 mg, aromat truskawkowy 500244E - 12,5 mg, woda oczyszczona - do 5 ml

Efekt farmakologiczny

Ibuprofen jest NLPZ, pochodną kwasu propionowego, który wykazał swoją skuteczność poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn - mediatorów bólu i zapalenia. Ibuprofen ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Ponadto ibuprofen odwracalnie hamuje agregację płytek krwi

Farmakokinetyka

Dawka przeciwbólowa dla dzieci wynosi 7-10 mg / kg masy ciała, z maksymalną dawką 30 mg / kg / dobę. Nurofen dla dzieci zaczyna działać po 15 minutach i obniża temperaturę ciała u dzieci do 8 godzin, Ibuprofen wiąże się w 90-99% z białkami osocza i przenika do mazi stawowej. Ibuprofen jest metabolizowany w wątrobie do dwóch nieaktywnych metabolitów, które są szybko i prawie całkowicie wydalane przez nerki. Pewna kwota (10%) wyświetlana jest w niezmienionej formie. T1 / 2 wynosi 2 godziny.

Wskazania

Objawowe leczenie gorączki i bólu różnego pochodzenia u dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat z masą ciała co najmniej 5 kg (w tym gorączka po immunizacji, SARS, grypa, ból ząbkowany, ból po usunięciu zęba, ból zęba, ból głowy , ból gardła, ból podczas skręceń i inne rodzaje bólu, w tym pochodzenie zapalne)

Przeciwwskazania

Kompletne lub niekompletne połączenie astmy, nawracającej polipowatości nosa i zatok przynosowych oraz nietolerancji kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ; - krwawienie lub perforacja owrzodzenia żołądkowo-jelitowego w historii, wywołane przez stosowanie NLPZ, - erozyjne i wrzodziejące choroby przewodu pokarmowego (w tym wrzód żołądka i dwunastnicy, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego) lub wrzodziejące krwawienie w fazie aktywnej lub w wywiadzie (dwa lub więcej potwierdzonych epizodów wrzodu trawiennego lub wrzodziejącychkrwawienie) - ciężka niewydolność wątroby lub choroba wątroby w fazie aktywnej; - ciężka niewydolność nerek (CK <30 ml / min), - potwierdzona hiperkaliemia, - niewyrównana niewydolność serca, - okres po operacji pomostowania tętnic wieńcowych, - krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne, - hemofilia i inne zaburzenia krwawienia (w tym hypocoagulation), - skaza krwotoczna, - III trymestr ciąży, - nietolerancja fruktozy, - masa ciała dziecka do 5 kg, - nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników tworzących lek. Kazan z powodu ciężkiej niewydolności wątroby lub choroby wątroby w fazie aktywnej Należy zachować ostrożność w przypadku niewydolności wątroby Stosować w przypadku niewydolności nerek Przeciwwskazane w przypadku ciężkiej niewydolności nerek (CK <30 ml / min) Z ostrożnością należy przepisać lek o niewydolności nerek, w tym z odwodnieniem (CC 30-60 ml / min), zatrzymaniem płynów i obrzękiem

Środki ostrożności

Należy przepisać środki ostrożności przy równoczesnym stosowaniu innych NLPZ; historia pojedynczego epizodu wrzodu żołądka lub krwawienia z wrzodu żołądka, zapalenia żołądka, zapalenia jelit, zapalenia okrężnicy, zakażenia Helicobacter pylori, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy; astma oskrzelowa lub choroby alergiczne w ostrej fazie lub w wywiadzie (możliwe jest wystąpienie skurczu oskrzeli); ciężkie choroby somatyczne; układowy toczeń rumieniowaty lub mieszana choroba tkanki łącznej (zespół Sharpe'a) - zwiększone ryzyko aseptycznego zapalenia opon mózgowych; niewydolność nerek, Włącznie. z odwodnieniem (CC 30-60 ml / min), zatrzymaniem płynów i obrzękiem; niewydolność wątroby; nadciśnienie i / lub niewydolność serca; choroby naczyń mózgowych; dyslipidemia / hiperlipidemia; cukrzyca; choroby tętnic obwodowych; choroby krwi o nieznanej etiologii (leukopenia, niedokrwistość); jednoczesne stosowanie innych leków, które mogą zwiększać ryzyko wrzodów lub krwawień, w szczególności GKS w przypadku podawania doustnego (w tym prednizolon), antykoagulantów (w tym warfaryny), selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (w t. hCytalopram, fluoksetyna, paroksetyna, sertralina) lub leki przeciwpłytkowe (w tym kwas acetylosalicylowy, klopidogrel); w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, w okresie karmienia piersią, pacjenci w podeszłym wieku

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Przed zastosowaniem leku w I i II trymestrze ciąży lub podczas karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem. Istnieją dowody na to, że małe ilości ibuprofenu mogą przenikać do mleka matki bez żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia niemowlęcia.
Dawkowanie i sposób podawania
Lek jest przeznaczony tylko do krótkotrwałego stosowania. Lek przyjmuje się doustnie. Pacjentom z nadwrażliwością na żołądek zaleca się przyjmowanie leku z posiłkami.Dawka zależy od wieku i masy ciała dziecka. Z gorączką i zespołem bólowym maksymalna dzienna dawka nie powinna przekraczać 30 mg / kg masy ciała w odstępach między dawkami leku 6-8 godzin. Wiek 3-6 miesięcy, masa ciała 5 kg-7,6 kg, dawkowanie 50 mg (2,5 ml ) 3 razy dziennie. Maksymalna dzienna dawka wynosi 150 mg (7,5 ml). Wiek 6-12 miesięcy., Masa ciała 7,7-9 kg, 50 mg (2,5 ml) 3-4 razy dziennie, maksymalna dzienna dawka 200 mg (10 ml). Wiek 1-3 lat, masa ciała 10-16 kg, 100 mg (5 ml) 3 razy / dzień, maksymalna dawka dobowa 300 mg (15 ml). Wiek 4-6 lat, masa ciała 17-20 kg, 150 mg (7,5 ml) 3 razy / dobę. , maksymalna dzienna dawka 450 mg (22,5 ml). Wiek 7-9 lat, masa ciała 21-30 kg, 200 mg (10 ml) 3 razy / dobę., Maksymalna dzienna dawka 600 mg (30 ml). 12 lat, masa ciała 31-40 kg, 300 mg (15 ml) 3 razy / dobę., Maksymalna dzienna dawka 900 mg (45 ml) .Nie przekraczaj podanej dawki. Czas trwania leczenia nie jest dłuższy e 3 dni Jeśli przyjmowanie leku przez 24 godziny (u dzieci w wieku 3-5 miesięcy) lub w ciągu 3 dni (u dzieci w wieku 6 miesięcy i starszych), objawy utrzymują się lub się nasilają, konieczne jest przerwanie leczenia i skonsultowanie się z lekarzem. W przypadku gorączki po immunizacji u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy lek podaje się w dawce 50 mg (2,5 ml); jeśli to konieczne, po 6 godzinach lek można ponownie zastosować w tej samej dawce. Nie należy stosować więcej niż 100 mg (5 ml) w ciągu 24 godzin Zasady stosowania strzykawki pomiarowej Zawiesinę przed użyciem należy ostrożnie wstrząsnąć W celu dokładnego dozowania zawiesiny do fiolki dołącza się strzykawkę pomiarową. 5 ml preparatu zawiera 100 mg ibuprofenu lub 20 mg ibuprofenu w 1 ml.1. Dokładnie włożyć strzykawkę do szyjki butelki. 2Odwrócić fiolkę do góry dnem i delikatnie pociągnąć tłok w dół, wciągając zawiesinę do strzykawki do pożądanego znaku. 3. Przywróć fiolkę do pierwotnego położenia i wyjmij strzykawkę, delikatnie obracając ją. 4. Umieść strzykawkę w jamie ustnej dziecka i powoli naciśnij tłok, delikatnie zwalniając zawiesinę. Po użyciu spłucz strzykawkę w ciepłej wodzie i wysusz ją w miejscu niedostępnym dla dziecka.

Efekty uboczne

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych można zminimalizować, jeśli lek przyjmuje się w krótkim czasie, przy minimalnej skutecznej dawce potrzebnej do wyeliminowania objawów .. Działania niepożądane zależą głównie od dawki. Następujące działania niepożądane obserwowano w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach nieprzekraczających 1200 mg na dobę. W leczeniu przewlekłych schorzeń i długotrwałego stosowania mogą wystąpić inne działania niepożądane. Ocena częstości występowania działań niepożądanych została dokonana na podstawie następujących kryteriów: bardzo często (≥1 / 10), często (od ≥1 / 100 do <1/10), rzadko ( od ≥1 / 1000 do <1/100), rzadko (od ≥1 / 10 000 do <1/1000), bardzo rzadko (<1/10 000), częstotliwość jest nieznana (dane na temat oszacowań częstotliwości nie są dostępne). hematopoeza: bardzo rzadko - zaburzenia krwiotwórcze (niedokrwistość, leukopenia, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna, trombocytopenia, pancytopenia, agranul liczba komórek). Pierwszymi objawami takich zaburzeń są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie osłabienie, krwawienia z nosa i krwotoki podskórne, krwotoki i krwotoki o nieznanej etiologii, układ immunologiczny: rzadko - reakcje nadwrażliwości (niespecyficzne reakcje alergiczne i reakcje anafilaktyczne), reakcje dróg oddechowych (astma oskrzelowa, w tym jej zaostrzenie, skurcz oskrzeli, duszność, duszność), reakcje skórne (świąd, pokrzywka, plamica, obrzęk K Inków, złuszczające, dermatozy pęcherzowe i tym toksyczna nekroliza naskórka, zespół Lyella, zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy), alergicznego nieżytu nosa, eozynofilii; bardzo rzadko - ciężkie reakcje nadwrażliwości, w tym obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, niedociśnienie tętnicze (wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy lub ciężki wstrząs anafilaktyczny): z przewodu żołądkowo-jelitowego: rzadko - ból brzucha, nudności, niestrawność; rzadko - biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty; bardzo rzadko - wrzód trawienny, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, melena, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej,zapalenie żołądka; częstotliwość jest nieznana - zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego-Crohna Od strony wątroby i dróg żółciowych: bardzo rzadko - zaburzenia czynności wątroby. Z układu moczowego bardzo rzadko - ostra niewydolność nerek (skompensowane i niewyrównaną), zwłaszcza w przypadku długotrwałego użytkowania w połączeniu ze zwiększeniem stężenia mocznika w osoczu, a pojawieniem się obrzęku brodawkowatego nekroz.So układu nerwowego rzadko - ból głowy; bardzo rzadko - aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi) Od strony układu sercowo-naczyniowego: częstotliwość jest nieznana - niewydolność serca, obrzęki obwodowe, z długotrwałym stosowaniem ryzyko powikłań zakrzepowych (np. zawał mięśnia sercowego, udar), zwiększone ciśnienie krwi jest zwiększone. układ oddechowy: częstotliwość nieznana - astma oskrzelowa, skurcz oskrzeli, duszność, inne: bardzo rzadko - obrzęk, w tym. Parametry laboratoryjne: hematokryt lub hemoglobina może się zmniejszyć, czas krwawienia może wzrosnąć, stężenie glukozy w osoczu może się zmniejszyć, stężenie CC może się zmniejszyć; stężenie kreatyniny w osoczu może wzrosnąć; Zwiększona aktywność transaminaz wątrobowych Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

U dzieci objawy przedawkowania mogą wystąpić po przyjęciu dawki przekraczającej 400 mg / kg masy ciała. U dorosłych zależny od dawki efekt przedawkowania jest mniej nasilony. T1 / 2 leku w przypadku przedawkowania wynosi 1,5-3 h. Objawy: nudności, wymioty, ból w okolicy nadbrzusza lub, rzadko, biegunka, szum w uszach, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. W cięższych przypadkach występują objawy ośrodkowego układu nerwowego: senność, rzadko - podniecenie, drgawki, dezorientacja, śpiączka. W przypadkach ciężkiego zatrucia może rozwinąć się kwasica metaboliczna i wydłużenie czasu protrombinowego, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, obniżenie ciśnienia krwi, depresja oddechowa i sinica. Pacjenci z astmą oskrzelową mogą mieć zaostrzenie tej choroby Leczenie: objawowe, z obowiązkowym leczeniem dróg oddechowych, monitorowanie EKG i podstawowych parametrów życiowych do czasu normalizacji stanu pacjenta.Zaleca się doustne podawanie węgla aktywowanego lub płukanie żołądka przez 1 godzinę po podaniu potencjalnie toksycznej dawki ibuprofenu. Jeśli ibuprofen został już wchłonięty, można podać zasadowy napój, aby usunąć kwaśną pochodną ibuprofenu przez nerki, wymuszoną diurezę. Częste lub długotrwałe napady padaczkowe należy powstrzymać przed wprowadzeniem diazepamu lub lorazepamu. W przypadku nasilenia się astmy oskrzelowej zaleca się stosowanie leków rozszerzających oskrzela.

Interakcje z innymi lekami

W celu uniknięcia jednoczesnego stosowania ibuprofenu leków podano kwas nizhe.Atsetilsalitsilovaya: z wyjątkiem kwasu acetylosalicylowego w małych dawkach (nie przekraczającej 75 mg / dzień), określone przez lekarza, ponieważ łączne stosowanie może zwiększać ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Z równoczesne stosowanie ibuprofenu zmniejsza stan zapalny i przeciwpłytkowe wpływ kwasu acetylosalicylowego (mogą zwiększyć występowanie ostrej niewydolności wieńcowej u pacjentów otrzymujących jak czynniki przeciwpłytkowe kwas acetylosalicylowy w małych dawkach, ibuprofen po rozpoczęciu przyjmowania) .Other NLPZ, w tym selektywnych inhibitorów COX-2 : należy unikać jednoczesnego stosowania dwóch lub więcej leków z grupy NLPZ ze względu na możliwy wzrost ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. orozhnostyu stosowane jednocześnie następujące leki i leki trombolityczne sredstvami.Antikoagulyanty: NLPZ mogą zwiększać działanie leków przeciwzakrzepowych, zwłaszcza na warfarynę i preparatov.Antigipertenzivnye środki trombolityczne (inhibitory ACE i antagoniści receptora angiotensyny II, diuretyki) i NLPZ mogą zmniejszać skuteczność tych grup. Diuretyki i inhibitory ACE mogą zwiększać nefrotoksyczne NPVS.GKS: zwiększone ryzyko choroby wrzodowej przewodu pokarmowego i krovotecheniya.Antiagreganty i selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny: zwiększone ryzyko pokarmowego glikozydów krovotecheniya.Serdechnye Jednoczesne podawanie leków z grupy NLPZ i glikozydów nasercowych może prowadzić do zaostrzenie niewydolności serca, zmniejszenie przesączania kłębuszkowego i zwiększenie stężenia glikozydów nasercowych w osoczu krwi. dane dotyczące prawdopodobieństwa zwiększenia stężenia litu w osoczu krwi podczas stosowania NLPZ.Metotreksat: istnieją dowody na prawdopodobieństwo zwiększenia stężenia metotreksatu w osoczu przed aplikacji NPVS.Tsiklosporin: zwiększone ryzyko nefrotoksyczności z jednoczesnym stosowaniem leków z grupy NLPZ i tsiklosporina.Mifepriston: NLPZ należy rozpocząć nie wcześniej niż 8-12 dni po podaniu mifeprystonu jako NLPZ może zmniejszać skuteczność mifepristonu, takrolimus: przy jednoczesnym stosowaniu NLPZ i takrolimusu można zwiększyć zwiększone ryzyko działania nefrotoksycznego. Zydowudyna: jednoczesne stosowanie NLPZ i zydowudyny może prowadzić do zwiększenia hematotoksyczności. Istnieją dowody na zwiększone ryzyko hemarthrosis i krwiaków u pacjentów zakażonych HIV z hemofilią, którzy otrzymywali wspólne leczenie zydowudyną i ibuprofenem. Antybiotyki chinolowe: u pacjentów otrzymujących wspólne leczenie NLPZ i antybiotykami chinolonowymi ryzyko wystąpienia drgawek może wzrosnąć

Instrukcje specjalne

Zaleca się przyjmowanie leku w możliwie jak najkrótszym czasie oraz w minimalnej skutecznej dawce niezbędnej do wyeliminowania objawów. Podczas długotrwałego leczenia jest konieczne w celu monitorowania wzory krwi obwodowej pacjentów z niewydolnością wątroby i wygląd pochek.Pri objawów gastropatii pokazanego starannej kontroli, obejmujący przeprowadzenie Ezofagoduodendoskopia całkowita krwi (stężenie hemoglobiny), utajoną w kale krov.Pri należy określić 17 ketosteroidów leku powinno anulować 48 godzin przed badaniem.W okresie leczenia etanol nie jest zalecane.Lek ten jest przeciwwskazany u pacjentów z nietolerancją fruktozy, ponieważ zawiera maltitol, Nurofen dla dzieci może być stosowany u dzieci chorych na cukrzycę, ponieważ preparat nie zawiera sahara.Ne zawiera krasiteley.Patsientam z niewydolnością nerek, należy przeprowadzić przed zastosowaniem produktu, ponieważ istnieje ryzyko pogorszenia stanu funkcjonalnego pochek.Patsientam z nadciśnieniem, w tym historia i / lub przewlekła niewydolność serca, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku, ponieważ lek może powodować zatrzymanie płynów, wzrost ciśnienia krwi i obrzęki

Reviews