Kup tabletki Instant Solpadein Fast N12

Solpadein szybkie tabletki rozpuszczalne N12

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Kofeina + Paracetamol

Skład

1 karta. paracetamol 500 mg kofeina 65 mg. Substancje pomocnicze: sorbitol, sacharynian sodu, wodorowęglan sodu, powidon, laurylosiarczan sodu, dimetikon, kwas cytrynowy, węglan sodu.

Efekt farmakologiczny

Odporne na przeciwgorączkowe przeciwgorączkowe połączenie zawiera kombinację dwóch aktywnych składników: paracetamolu i kofeiny. Ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Paracetamol blokuje COX w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na ośrodki bólu i termoregulacji (peroksydaza tkanek komórkowych neutralizuje działanie paracetamolu na COX w tkankach zapalnych), co wyjaśnia prawie całkowity brak działania przeciwzapalnego. Brak wpływu na syntezę prostaglandyn w tkankach obwodowych determinuje brak negatywnego wpływu na metabolizm wody i soli (zatrzymywanie sodu i wody) i błonę śluzową żołądka i jelit. Kofeina stymuluje ośrodki psychomotoryczne mózgu, ma działanie analeptyczne, wzmacnia działanie leków przeciwbólowych, eliminuje senność i zmęczenie, zwiększa sprawność fizyczną i psychiczną.

Farmakokinetyka

Paracetamol jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany z przewodu żołądkowo-jelitowego, rozkład w płynach ustrojowych jest względnie równomierny. Wiązanie paracetamolu z białkami osocza jest minimalne w stężeniach terapeutycznych. Paracetamol jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci metabolitów glukuronidu i siarczanu - mniej niż 5% jest wydalane w postaci niezmienionej. T1 / 2 przy podawaniu dawki terapeutycznej wynosi 2-3 h. Kofeina jest szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego i rozprowadzana po całym organizmie. Kofeina jest prawie całkowicie metabolizowana w wątrobie przez utlenianie i demetylację jako metabolity, które są wydalane z moczem. T1 / 2 wynosi 4-9 godzin.

Wskazania

- bóle głowy - migrena - ból zęba - nerwobóle - bóle mięśni i reumatyczne - bolesne miesiączki - ból gardła - w celu zmniejszenia gorączki i objawowego leczenia przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

- nadwrażliwość na składniki leku - wyraźna dysfunkcja wątroby - wyraźna dysfunkcja nerek - nadciśnienie tętnicze - jaskra - zaburzenia snu - padaczka - dzieci w wieku poniżej 12 lat - niedobór sucrazy / izomaltazy, nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy (zawiera sorbitol). Lek należy stosować ostrożnie w łagodnej hiperbilirubinemii (w tymZespół Gilberta), wirusowe zapalenie wątroby, alkoholowe uszkodzenie wątroby, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, alkoholizm.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Lek Solpadein Fast zawiera kofeinę. Podczas przyjmowania kofeiny istnieje wysokie ryzyko urodzenia dziecka o niskiej masie ciała, ryzyko poronienia samoistnego. Po podaniu do mleka kofeina może stymulować dziecko karmione piersią. Lek Solpadein Fast nie powinien stosować leku podczas ciąży i laktacji (karmienia piersią).
Dawkowanie i sposób podawania
Tabletki Solpadein Fast przed połknięciem należy rozpuścić w co najmniej 100 ml (pół szklanki) wody. Dorośli (w tym osoby starsze) i dzieci w wieku powyżej 12 lat otrzymują 1-2 karty. 3-4 razy w razie potrzeby. Przerwa między dawkami co najmniej 4 h. Maksymalna pojedyncza dawka - 2 tab., Maksymalna dawka dzienna - 8 tab. Lek nie jest zalecany dłużej niż 5 dni, gdy jest przepisywany jako środek znieczulający i ponad 3 dni jako środek przeciwgorączkowy bez wizyty i obserwacji lekarza. Zwiększenie dziennej dawki leku lub czasu leczenia jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza.

Efekty uboczne

W zalecanych dawkach lek jest zwykle dobrze tolerowany. Określanie częstości występowania działań niepożądanych: bardzo często (1/10), często (1/100 i mniej niż 1/10), rzadko (1/1000 i mniej niż 1/100), rzadko (1/10 000 i mniej niż 1/1000), bardzo rzadko (1/100 000 i mniej niż 1/10 000). Następujące działania niepożądane wykryto spontanicznie podczas stosowania leku po rejestracji. Reakcje alergiczne: bardzo rzadko - wysypka skórna, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk naczynioruchowy), zespół Stevensa-Johnsona, anafilaksja. Na części układu krwiotwórczego: bardzo rzadko - leukopenia, trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna. Ze strony układu oddechowego: bardzo rzadko - skurcz oskrzeli (u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i NLPZ). Ze strony układu wątrobowo-żółciowego: bardzo rzadko - nieprawidłowa czynność wątroby. Długotrwałe stosowanie w dużych dawkach zwiększa prawdopodobieństwo działania hepatotoksycznego, działania nefrotoksycznego i pancytopenii. Możliwe: objawy dyspeptyczne (w tym nudności, ból w nadbrzuszu), drażliwość, zawroty głowy, zaburzenia snu, tachykardia. Przy spożywaniu wodorowęglanu sodu w dużych dawkach, rozwój zaburzeń po stronie przewodu żołądkowo-jelitowego, w tym odbijanie, mdłości; może również rozwinąć się hipernatremia.Jeśli nadmierne stosowanie środków spożywczych zawierających kofeinę (w tym kawa, herbata) w trakcie leczenia może spowodować niepokój, lęk, drażliwość, bezsenność, bóle głowy, zaburzenia układu pokarmowego, tachykardia, zaburzenia rytmu serca. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów niepożądanych, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie

Objawy związane z paracetamolu: w ciągu 24 godzin, możliwe są bladość skóry, nudności, wymioty, jadłowstręt, bóle żołądka; 1-2 dni może manifestować objawy choroby wątroby (ból w okolicy wątroby, enzymów wątrobowych). Możliwe naruszenie metabolizmu węglowodanów i objawy kwasicy metabolicznej. U dorosłych pacjentów uszkodzenie wątroby rozwija się po przyjęciu ponad 10 g paracetamolu. W obecności czynników wpływających na toksyczność wobec wątroby, uszkodzenie wątroby paracetamolu ewentualnie po odebraniu paracetamolu w ilości 5 g lub więcej. W ciężkich przypadkach przedawkowania w wyniku encefalopatii wątroby może wystąpić awarii, krwawienie, hipoglikemii, obrzęk mózgu, w tym śmierci. Może rozwój ostrej niewydolności nerek z ostrą martwicą kanalików nerkowych, cechy charakterystyczne, z których jest ból w okolicy lędźwiowej, krwiomocz, białkomocz, z ostrą niewydolnością wątroby mogą być nieobecne. Istnieją doniesienia o przypadkach arytmii serca, zapalenia trzustki. Leczenie: W przypadku podejrzenia przedawkowania, nawet w przypadku braku objawów wyrażonej, należy natychmiast zaprzestać używania produktu i zasięgnąć pomocy lekarskiej. W ciągu 1 h, po przedawkowanie zalecanych płukanie żołądka i wlot ehnterosorbentov (węgiel aktywny Polyphepanum). Należy określić stężenie paracetamolu w osoczu, ale nie wcześniej niż 4 godziny po przedawkowaniu (wcześniejsze wyniki nie są wiarygodne). Wprowadzenie acetylocysteiny w ciągu 24 godzin po przedawkowaniu. jest maksymalne działanie ochronne w ciągu pierwszych 8 godzin po przedawkowaniu wydajność antidotum razem gwałtownie spada. Jeśli to konieczne, wprowadzić acetylocysteinę w / in. W przypadku braku wymiotów do przyjęcia pacjenta do szpitala mogą korzystać metioninę.Potrzeba dodatkowych środków terapeutycznych (dalsze wprowadzenie metioniny we wprowadzaniu acetylocysteiny) jest określana w zależności od stężenia paracetamolu we krwi, jak również od czasu, jaki upłynął po jej przyjęciu. Leczenie pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby 24 godziny po przyjęciu paracetamolu powinno być prowadzone w połączeniu z ekspertami z ośrodka kontroli zatruć lub specjalistycznego oddziału chorób wątroby. Objawy związane z kofeiną: ból w nadbrzuszu, wymioty, częste oddawanie moczu, tachykardia, zaburzenia rytmu serca, pobudzenie OUN (bezsenność, niepokój, pobudzenie, niepokój, zwiększona pobudliwość nerwowo-reflex, drżenia, i drgawki). Należy jednak pamiętać, że pojawienie się klinicznie istotnych objawów przedawkowania kofeiny podczas przyjmowania tego leku zawsze wiąże się z ciężkim uszkodzeniem wątroby w przypadku przedawkowania paracetamolu. Leczenie: brak konkretnego antidotum. Leczenie obejmuje środki wspomagające, takie jak picie dużej ilości płynów i utrzymanie parametrów życiowych. Przez 1 do 4 godzin po przedawkowaniu zaleca się spożycie węgla aktywowanego. Aby zmniejszyć wpływ przedawkowania kofeiny na funkcje ośrodkowego układu nerwowego, zaleca się wprowadzenie uspokajających preparatów IV.

Interakcje z innymi lekami

Regularnie przyjmowany przez długi czas lek nasila działanie pośrednich antykoagulantów (warfaryny i innych kumaryn), co zwiększa ryzyko krwawienia. Jednoczesne podawanie pojedynczej dawki leku nie ma znaczącego wpływu na działanie pośrednich antykoagulantów. Lek wzmaga działanie inhibitorów MAO. Barbiturany, karbamazepina, fenytoina, prymidon, etanol, ryfampicyna, fenylobutazon, leki Hypericum trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i inne induktory utleniania mikrosomalną zwiększają wytwarzanie hydroksylowanych aktywnych metabolitów, co powoduje możliwość występowania ostrej choroby wątroby z małym przedawkowaniem paracetamolu (5 g, a). Inhibitory oksydacji mikrosomalnej (cymetydyna) zmniejszają ryzyko działania hepatotoksycznego. Pod wpływem paracetamolu czas wydalania chloramfenikolu zwiększa się 5-krotnie. Kofeina przyspiesza wchłanianie ergotaminy.Jednoczesne przyjmowanie paracetamolu i alkoholu zwiększa ryzyko skutków hepatotoksycznych i ostrego zapalenia trzustki. Metoklopramid i domperydon zwiększają się, a Kolestiramin zmniejsza szybkość wchłaniania paracetamolu. Lek może zmniejszać skuteczność leków moczopędnych.

Instrukcje specjalne

Jeśli podczas przyjmowania leku nie zaobserwuje się poprawy lub bóle głowy staną się trwałe, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas przyjmowania leku nie zaleca się nadmiernego spożycia żywności zawierającej kofeinę (w tym herbaty, kawy), ponieważ Może to prowadzić do pobudzenia, drażliwości, zaburzeń snu, bólów głowy, zaburzeń przewodu pokarmowego, tachykardii, arytmii serca. W przypadku długotrwałego stosowania w dużych dawkach konieczne jest kontrolowanie obrazu krwi. Niedobór glutationu powodu zaburzeń odżywiania, mukowiscydoza, zakażenie HIV, głodu, zużycie powoduje możliwość wystąpienia ciężkiej choroby wątroby z małym przedawkowaniem paracetamolu (5 g, a). Leku nie należy przyjmować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Aby uniknąć toksycznego uszkodzenia wątroby, paracetamolu nie należy łączyć z przyjmowaniem napojów alkoholowych, a także przyjmować osoby podatne na przewlekłe spożycie alkoholu. Pacjenci cierpiący na atoniczną astmę oskrzelową, pyłkowicę, mają zwiększone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Pacjenci obserwujący dietę bez soli lub o niskiej zawartości soli, przy obliczaniu dziennego spożycia soli powinni wziąć pod uwagę zawartość sodu w tabletce (427 mg). Podczas przeprowadzania testów oznaczania kwasu moczowego i poziomu glukozy we krwi należy poinformować lekarza o zażyciu leku. Solpadein Fast może zmienić wyniki kontroli antydopingowych sportowców. Przy spożywaniu wodorowęglanu sodu w dużych dawkach, rozwój zaburzeń po stronie przewodu żołądkowo-jelitowego, w tym odbijanie, mdłości; może również rozwinąć się hipernatremia. W takich przypadkach konieczne jest kontrolowanie równowagi wodno-elektrolitowej i stosowanie odpowiedniej taktyki zarządzania pacjentami.

Reviews