Kup tabletki Paracetamol-Ubf 500 mg N10

Paracetamol-ubf tabletki 500 mg N10

Condition: New product

1000 Items

11,95 $

More info

Aktywne składniki

Paracetamol

Formularz zwolnienia

Pigułki

Skład

1 tabletka zawiera: paracetamol 500 mg.

Efekt farmakologiczny

Z przeciwgorączkowym środkiem przeciwgorączkowym. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i słabe działanie przeciwzapalne. Mechanizm działania jest związany z hamowaniem syntezy prostaglandyn, dominującym działaniem na centrum termoregulacji w podwzgórzu.

Farmakokinetyka

Po spożyciu paracetamol jest szybko wchłaniany z przewodu żołądkowo-jelitowego, głównie w jelicie cienkim, głównie w drodze transportu biernego. Po pojedynczej dawce 500 mg Cmax w osoczu krwi osiąga się po 10-60 minutach i wynosi około 6 μg / ml, następnie stopniowo maleje, a po 6 godzinach wynosi 11-12 μg / ml, jest szeroko rozprowadzany w tkankach, a głównie w płynnych ośrodkach. organizm, z wyjątkiem tkanki tłuszczowej i płynu mózgowo-rdzeniowego Wiązanie z białkami jest mniejsze niż 10% i nieznacznie wzrasta wraz z przedawkowaniem. Metabolity siarczanu i glukuronidu nie wiążą się z białkami osocza nawet we względnie wysokich stężeniach Paracetamol jest metabolizowany głównie w wątrobie poprzez sprzęganie z glukuronidem, koniugacją siarczanu i utlenianiem z udziałem mieszanych oksydaz wątrobowych i cytochromu P450. -Benzochinonina, która powstaje w bardzo małych ilościach w wątrobie i nerkach pod wpływem mieszanych oksydaz i jest zazwyczaj detoksyfikowana przez wiązanie z glutationem, może być podgrzewana może wystąpić w przypadku przedawkowania paracetamolu i powodować uszkodzenie tkanek u dorosłych większość paracetamolu wiąże się z kwasem glukuronowym i, w mniejszym stopniu, kwasem siarkowym. Te skoniugowane metabolity nie mają aktywności biologicznej. U wcześniaków, noworodków i pierwszego roku życia dominuje metabolit siarczanowy, T1 / 2 wynosi 1-3 h. U pacjentów z marskością, T1 / 2 jest nieco większy. Klirens nerkowy paracetamolu wynosi 5% i jest wydalany z moczem głównie w postaci koniugatów glukuronidów i siarczanów. Mniej niż 5% jest wydalane w postaci niezmienionej paracetamolu.

Wskazania

Zespół bólu o słabej i umiarkowanej intensywności różnego pochodzenia (w tym ból głowy, migrenę, ból zęba, nerwobóle, bóle mięśni, algomenorrhea, ból z urazami, oparzenia).Gorączka w chorobach zakaźnych i zapalnych.

Przeciwwskazania

Przewlekły alkoholizm, nadwrażliwość na paracetamol.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Paracetamol przenika przez barierę łożyskową. Do tej pory nie obserwowano negatywnego wpływu paracetamolu na płód u ludzi Paracetamol przenika do mleka kobiecego: zawartość w mleku wynosi 0,04-0,23% dawki przyjętej przez matkę .Jeśli konieczne jest stosowanie paracetamolu w okresie ciąży i laktacji (karmienie piersią), należy dokładnie rozważyć korzyści z terapii dla matki i potencjalnego ryzyka dla płodu lub dziecka W badaniach eksperymentalnych nie ustalono działania embriotoksycznego, teratogennego i mutagennego paracetamolu.
Dawkowanie i sposób podawania
Wewnątrz lub doodbytniczo, u dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 60 kg, stosuje się je w pojedynczej dawce 500 mg, do 4 razy dziennie. Maksymalny czas leczenia wynosi 5-7 dni Maksymalne dawki: pojedyncza dawka 1 g, codziennie 4 g. Do podawania doustnego, 250-500 mg dla dzieci w wieku 6-12 lat, 250-500 mg dla 1-5 lat, 120-250 mg dla 1-5 lat. od 3 miesięcy do 1 roku - 60-120 mg, do 3 miesięcy - 10 mg / kg. Pojedyncze dawki do stosowania doodbytniczego u dzieci w wieku 6-12 lat - 250-500 mg, 1-5 lat - 125-250 mg Zakres stosowania wynosi 4 razy / dobę w odstępie co najmniej 4 h. Maksymalny czas trwania leczenia wynosi 3 dni. Maksymalna dawka: 4 pojedyncze dawki na dzień.

Efekty uboczne

Ze strony układu pokarmowego: rzadko - objawy dyspeptyczne, przy długotrwałym stosowaniu w dużych dawkach - działanie hepatotoksyczne, z układu krwiotwórczego: rzadko - małopłytkowość, leukopenia, pancytopenia, neutropenia, agranulocytoza Reakcje alergiczne: rzadko - wysypka skórna, swędzenie, pokrzywa.

Przedawkowanie

Objawy: bladość skóry, anoreksja, nudności, wymioty, hepatonekroza (nasilenie martwicy zależy bezpośrednio od stopnia przedawkowania) Leczenie: płukanie żołądka, aktywowany węgiel drzewny.

Interakcje z innymi lekami

Przy równoczesnym stosowaniu z induktorami enzymów mikrosomalnych wątroby, środków o działaniu hepatotoksycznym, istnieje ryzyko zwiększenia działania hepatotoksycznego paracetamolu. W przypadku równoczesnego stosowania z lekami przeciwzakrzepowymi możliwe jest niewielkie lub żadneumiarkowanie wyraźne zwiększenie protrombiny vremeni.Pri jednoczesnego stosowania z lekami antycholinergicznymi może zmniejszyć wchłanianie paratsetamola.Pri jednoczesne stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, przyspieszone wydalanie paracetamolu z korpusu i może powodować zmniejszenie jego przeciwbólowe deystviya.Pri równoczesne zastosowanie środków urykozurycznym zmniejsza effektivnost.Pri ich równoczesnego stosowania węgla aktywowanego zmniejszona jest biodostępność paracetamolu azepamom mogą zmniejszać wydalanie diazepama.Imeyutsya donosi mielodepressivnogo możliwości wzmocnienia wpływu zydowudyny podczas gdy stosowanie paracetamolu. W przypadkach ciężkich toksycznymi uszkodzeniami pecheni.Opisany Szafy toksyczne działanie paracetamolu podczas gdy stosowanie jednoczesne zastosowanie izoniazidom.Pri z karbamazepina, fenytoina, prymidon, fenobarbital paracetamolu zmniejsza wydajność, z uwagi na wzrost metabolizmu (Glukuronidacja procesów utleniania i) i wydalania. Istnieją przypadki, hepatotoksyczności, podczas gdy zastosowanie paracetamolu i stosowania fenobarbitala.Pri kolestiramina w ciągu mniej niż 1 godziny po podaniu wchłaniania paracetamolu może zmniejszyć poslednego.Pri jednoczesne zastosowanie lamotryginy nieznacznie zwiększonym wydalaniem lamotrygina organizma.Pri równoczesnego zastosowania metoklopramid może zwiększyć absorpcję paracetamolu i wzrost jego stężenie w osoczu krwi, przy jednoczesnym stosowaniu z probenecydem, klirens paracenowy może być zmniejszony falochronu; z ryfampicyną, sulfinpirazonem - można zwiększyć klirens paracetamolu ze względu na wzrost jego metabolizmu w wątrobie, gdy stosowany jednocześnie z etynyloestradiolem, wzrasta wchłanianie paracetamolu z jelita.

Instrukcje specjalne

Ostrożnie stosowany u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek, łagodnego i hiperbilirubinemii u starszych vozrasta.Pri długotrwałe stosowanie paracetamolu konieczne jest monitorowanie schematów krwi obwodowej oraz stan funkcjonalny pecheni.Primenyaetsya do leczenia zespołu napięcia przedmiesiączkowego, w połączeniu z pamabromom napięcia (moczopędne pochodna ksantyny) i mepiramina (bloker receptorów histaminowych H1).

Reviews