Kup tabletki Theraflu extratablet N10

Tabletki Theraflu extratablet N10

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Paracetamol + Fenylefryna + Pheniramina

Formularz zwolnienia

Tabletki powlekane

Skład

1 tabletka zawiera: Paracetamol (paracetamol) 650 mg; fenylefryna (fenylefryna) 10 mg; chlorfenamina (chlorofenamina) 4 mg. Substancje pomocnicze: koloidalny dwutlenek krzemu - 0,4 mg, lakier barwnik żółcień chinolinowa - 0,85 mg laktoza - stearynian magnezu 3,1 mg - 3,5 mg, giproloza - 17 mg, kroskarmeloza sodowa - skrobia kukurydziana 57 mg - 124 mg.Sostav folia powłoka: gwóźdź barwnik żółcień chinolinowa - 0,0331 mg barwnik żółcień chinolinowa - 0,0392 mg ditlenku tytanu - 1,0882 mg parahydroksybenzoesan metylu - 0,0889 mg powidon - 0.4353 mg krzemionki koloidalnej - 0,6529 mg makrogol 400 - 1,7412 mg metylocelulozy - 3,9176 mg.

Efekt farmakologiczny

Połączone leki, których działanie jest spowodowane jego składowymi składnikami. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, zwężająco, eliminuje objawy przeziębienia. Obkurcza naczynia krwionośne i eliminuje obrzęk błony śluzowej jamy nosowej i gardła nosowego Paracetamol działa przeciwgorączkowo, blokując COX głównie w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na ośrodki bólu i termoregulacji. Praktycznie nie ma działania przeciwzapalnego. Paracetamol nie ma wpływu na syntezę prostaglandyn w tkankach obwodowych, w ten sposób, bez wywierania ujemnego wpływu na metabolizm w wodzie soli (opóźnienie sodowej i wody) i błon śluzowych ZhKT.Fenilefrin - alfa-agonistów, powoduje skurcz naczyń, obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej eliminuje membrana z jam nosowych, zatok nosogardzieli i zmniejsza wysiękowego objawy (zapalenie błony śluzowej nosa) .Hlorfenamin - bloker receptorów histaminowych H1 hamuje objawy alergicznego nieżytu nosa: kichanie, wyciek z nosa, świąd oczu, nosa, drażniących w okolicy gardła i krtani. Czas działania wynosi 6 godzin.

Farmakokinetyka

Paracetamol Paracetamol jest szybko i prawie całkowicie wchłaniany z przewodu pokarmowego. Cmax w osoczu występuje w ciągu 10-60 minut po spożyciu. Paracetamol jest szeroko rozpowszechniony we wszystkich tkankach organizmu. Wnika w barierę łożyskową i jest wydzielany z mlekiem matki. Wiązanie z białkami osocza nie jest znaczące w normalnych stężeniach terapeutycznych, ale wzrasta wraz ze wzrostem stężenia. Paracetamol jest metabolizowany w wątrobie głównie przez glukuronizację i siarczanowanie. Jest wydalany przez nerki głównie w postaci koniugatów glukuronidowych i siarczanowych.T1 / 2 wynosi od 1 do 3 godzin, w przypadku ciężkiej upośledzonej czynności nerek (CC <30 ml / min), paracetamol i jego metabolity są wydalane Chlorowodorek fenylefryny Chlorowodorek fenylefryny jest wchłaniany z przewodu żołądkowo-jelitowego. MAO jest metabolizowany podczas pierwszego przejścia przez ścianę jelita i w wątrobie, dlatego po przyjęciu fenylefryny chlorowodorek charakteryzuje się ograniczoną biodostępnością. Cmax w osoczu osiąga się w ciągu 45 min-2 h. Jest wydalany przez nerki prawie w całości jako koniugaty siarczanowe. T1 / 2 leku z osocza wynosi 2-3 h. Maleinian chlorofenaminy Chlorphenamina jest stosunkowo wolno wchłaniana z przewodu pokarmowego, Cmax chlorfenaminy w osoczu krwi osiąga 2,5-6 godzin po przyjęciu leku. Substancja ma niską biodostępność od 25-50%. Wiązanie chlorfenaminy z białkami osocza wynosi około 70%. Szeroko rozprowadzany w tkankach ciała, w tym ośrodkowym układzie nerwowym. Chlorphenamina podlega znacznemu metabolizmowi pierwszego przejścia. U dzieci odnotowano szybsze i pełniejsze wchłanianie, większą wartość klirensu i krótszy czas T1 / 2. T1 / 2 waha się od 2 do 43 godzin, nawet przy średnim czasie działania 4-6 h. Część chlorfenaminy, niezmieniona z metabolitami, jest wydalana przez nerki.

Wskazania

Objawowe leczenie chorób zakaźnych i zapalnych (ARVI, w tym grypy), któremu towarzyszy wysoka gorączka, dreszcze, ból głowy, katar, przekrwienie nosa, kichanie, ból mięśni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lek; ciężkie choroby sercowo-naczyniowe; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; jaskra o zamkniętym kącie; pheochromocytoma; nietolerancja laktozy, niedobór laktazy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy; przyjmowanie inhibitorów MAO (jednocześnie lub w ciągu poprzedzających 14 dni), trójcyklicznych leków przeciwdepresyjnych, beta-blokerów, innych sympatykomimetyków; ciąża; okres karmienia piersią; wiek dzieci do 12 lat.

Środki ostrożności

Ostrożnie: cukrzyca, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia czynności nerek, rozrost stercza, anemia hemolityczna, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (przewlekłe zapalenie oskrzeli), rozedma płuc, ostre zapalenie wątroby,chroniczne wyczerpanie lub odwodnienie, zwężenie ujścia dwunastnicy, epilepsja, choroby sercowo-naczyniowe; uzależnienie od alkoholu Inne leki zawierające paracetamol nie powinny być przyjmowane w tym samym czasie, a także inne leki wpływające na czynność wątroby.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji (karmienie piersią) Nie badano bezpieczeństwa stosowania leku TeraFlu, ExtraTab w czasie ciąży i podczas karmienia piersią Ciąża Badania epidemiologiczne w czasie ciąży nie wykazywały działania niepożądanego podczas stosowania paracetamolu doustnie w zalecanej dawce. W doustnych badaniach toksyczności reprodukcyjnej paracetamolu nie stwierdzono oznak wad rozwojowych ani płodności. Paracetamol może być stosowany w dawkach terapeutycznych przez cały okres ciąży po ocenie stosunku korzyści do ryzyka w terapii.Nie są ograniczone dane dotyczące stosowania fenylefryny u kobiet w ciąży. Zwężenie naczyń macicznych i zmniejszenie przepływu krwi w macicy podczas stosowania fenylefryny może prowadzić do niedotlenienia płodu. Należy unikać stosowania fenylefryny w czasie ciąży Dane epidemiologiczne dotyczące stosowania u ludzi nie wykazały związku między chlorfenaminą a wrodzonymi wadami rozwojowymi. Jednak kontrolowane badania kliniczne nie są wystarczające, więc należy unikać stosowania maleinianu chlorfenaminy podczas ciąży Karmienie piersią Paracetamol przenika do mleka kobiecego, ale w ilościach, które nie mają znaczenia klinicznego. Według opublikowanych danych paracetamol nie jest przeciwwskazany podczas karmienia piersią Brak danych dotyczących uwalniania fenylefryny z mleka matki. Należy unikać stosowania fenylefryny podczas karmienia piersią Nie ma danych na temat uwalniania chlorfenaminy w mleku matki. Należy unikać stosowania chlorfenaminy podczas karmienia piersią.
Dawkowanie i sposób podawania
Jest połykany. Zaleca się połykanie tabletki w całości, bez żucia, wody pitnej Dorośli - 1 tabletka co 4-6 godzin, ale nie więcej niż 6 tabletek dziennie Dzieci powyżej 12 lat - 1 tabletka co 4-6 godzin,ale nie więcej niż 4 tabletki dziennie.Kurs leczenia trwa nie dłużej niż 5 dni.Jeśli nie ma złagodzenia objawów w ciągu 3 dni po rozpoczęciu leku, należy skonsultować się z lekarzem.W przypadku pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta, zmniejszyć dawkę lub zwiększyć okres W przypadku ciężkiej niewydolności nerek (CK <10 ml / min) odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 8 godzin, u pacjentów w podeszłym wieku nie jest konieczne dostosowanie dawki.

Efekty uboczne

Na części układu krwiotwórczego: bardzo rzadko - małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia. Reakcje alergiczne: rzadko - nadwrażliwość, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy; Częstość nieznana - reakcja anafilaktyczna, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka, system nerwowy: często - senność; rzadko - zawroty głowy, ból głowy Zaburzenia psychiczne: rzadko - nerwowość, bezsenność, układ krążenia: rzadko - tachykardia, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, układ pokarmowy: często - nudności, wymioty; rzadko - zaparcie, suchość błony śluzowej jamy ustnej Od strony wątroby i dróg żółciowych: rzadko - zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych Od strony skóry i tkanek podskórnych: rzadko - wysypka skórna, swędzenie, rumień.

Przedawkowanie

Objawy paracetamolu: głównie ze względu na obecność paracetamolu. W ostrym przedawkowaniu paracetamol może mieć działanie hepatotoksyczne, a nawet powodować martwicę wątroby. Przedawkowanie paracetamolu, w tym ogólny wysoki poziom dawki po długim okresie leczenia, może prowadzić do nefropatii przeciwbólowej z nieodwracalną niewydolnością wątroby. Pacjentów należy ostrzec przed niedopuszczalnością jednoczesnego podawania innych leków zawierających paracetamol. Istnieje ryzyko zatrucia, zwłaszcza u starszych pacjentów i małych dzieci, osób z chorobami wątroby, w przypadku przewlekłego alkoholizmu, pacjentów z przewlekłym niedożywieniem i pacjentów otrzymujących induktory enzymów mikrosomalnych.Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do niewydolności wątroby, encefalopatii, śpiączki i śmierci .Objawy przedawkowania paracetamolu w pierwszym dniu obejmują bladość, nudności, wymioty i anoreksję. Ból brzucha może być pierwszą oznaką uszkodzenia wątroby i może pojawić się tylko 24-48 godzin, czasem 4-6 dni po przyjęciu leku. Najczęściej objawy uszkodzenia wątroby występują 72-96 godzin po przyjęciu leku. Możliwy upośledzony metabolizm glukozy i kwasica metaboliczna. Ostra niewydolność nerek i ostra martwica kanalików nerkowych mogą rozwinąć się nawet w przypadku braku poważnego uszkodzenia wątroby. Zdarzały się przypadki arytmii serca i zapalenia trzustki Leczenie: należy natychmiast rozpocząć leczenie przedawkowania paracetamolu. W ciągu pierwszych 48 godzin po przedawkowaniu zaleca się stosowanie N-acetylocysteiny dożylnie lub doustnie, jako antidotum na paracetamol, płukanie żołądka i / lub doustne podawanie metioniny. Wskazane jest stosowanie węgla aktywowanego. Konieczna jest kontrola oddychania i krążenia krwi. W przypadku napadów drgawkowych można zastosować diazepam Symptomy fenylefryny: działanie sympatykomimetyczne, które powoduje zmiany hemodynamiczne i zapaść sercowo-naczyniowa z depresją oddechową, objawiające się na przykład sennością, a następnie pobudzenie (zwłaszcza u dzieci), niewyraźne widzenie, wysypka skórna, nudności wymioty, uporczywe bóle głowy, nerwowość, zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia krwiotwórcze (małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia), śpiączka, drgawki, nadciśnienie tętnicze i świstki ikardiya.Lechenie: natychmiastowe płukanie żołądka, a objawowe leczenie podtrzymujące. Efekt nadciśnieniowy można zahamować za pomocą dożylnego blokera alfa-adrenergicznego. W przypadku napadów drgawkowych można zastosować diazepam Chlorphenamina Objawy: senność, zatrzymanie oddechu, drgawki, działanie antycholinergiczne, reakcje dystoniczne i zapaść sercowo-naczyniowa, w tym arytmia. U dzieci objawy przedawkowania mogą obejmować osłabioną koordynację, pobudzenie, drżenie, zmiany w zachowaniu, halucynacje, drgawki i efekty antycholinergiczne Leczenie: płukanie żołądka w przypadku znacznego przedawkowania lub stymulacji wymiotów. Po tym czasie można użyć węgla aktywnego i środka przeczyszczającego, aby spowolnić absorpcję.W przypadku drgawek należy podać diazepam lub fenytoinę. W ciężkich przypadkach można wykonać hemoperfuzję.

Interakcje z innymi lekami

Paracetamol Przy przedłużonym regularnym stosowaniu paracetamolu, działanie przeciwzakrzepowe warfaryny i innych kumaryn może się nasilać, a ryzyko krwawienia wzrasta. Okresowe stosowanie paracetamolu nie ma znaczącego wpływu. Substancje o działaniu hepatotoksycznym mogą prowadzić do akumulacji paracetamolu i przedawkowania. Ryzyko hepatotoksyczności paracetamolu zwiększa się dzięki stosowaniu leków indukujących mikrosomalne enzymy wątrobowe, takie jak barbiturany, leki przeciwpadaczkowe (na przykład fenytoina, fenobarbital, karbamazepina) oraz leki stosowane w leczeniu gruźlicy, takie jak ryfampicyna i izoniazyd. w osoczu krwi. Podobnie, domperidon może prowadzić do zwiększenia szybkości wchłaniania paracetamolu, Paracetamol może prowadzić do zwiększenia chloramfenikolu T1 / 2, Paracetamol może zmniejszać biodostępność lamotryginy, podczas gdy może zmniejszać skuteczność lamotryginy z powodu indukcji jej metabolizmu w wątrobie. Kolestiramine, ale spadek wchłaniania jest nieznaczny, jeśli wezmę Kolestiramine godzinę później Regularne stosowanie paracetamolu jednocześnie z zid vudinom może powodować neutropenię i zwiększają ryzyko uszkodzenia pecheni.Probenetsid wpływać na metabolizm paracetamolu. U pacjentów stosujących probenecid należy zmniejszyć dawkę paracetamolu Zwiększenie paracetamolu w hepatotoksyczności podczas długotrwałego nadmiernego stosowania etanolu (alkoholu) Paracetamol może wpływać na wyniki testu na oznaczanie kwasu moczowego za pomocą wytrącającego się odczynnika fosforo-amoraminiowego. w ciągu ostatnich 2 tygodni. Fenylefryna może nasilać działanie inhibitorów MAO i wywoływać kryzys nadciśnieniowy Jednoczesne stosowanie fenylefryny z innymi lekami sympatykomimetycznymi lub tricyklicznymi lekami przeciwdepresyjnymi (np.amitryptylina) może prowadzić do zwiększonego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego Stosowanie fenylefryny może prowadzić do zmniejszenia skuteczności beta-blokerów i innych leków przeciwnadciśnieniowych (np. debrizochiny, guanetydyny, rezerpiny, metylodopy). Ryzyko nadciśnienia tętniczego i innych działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego może wzrosnąć .. Jednoczesne stosowanie fenylefryny z digoksyną i glikozydami nasercowymi może zwiększać ryzyko zaburzeń rytmu serca lub zawałów serca Jednoczesne stosowanie alkaloidów sporyszu (ergotaminy) może zwiększać ryzyko zatrucia sporyszem. jak inne leki przeciwhistaminowe, może nasilać działanie opioidowych leków przeciwbólowych, przeciwdrgawkowych, przeciwdepresyjnych (trójpierścieniowych i inne leki przeciwhistaminowe, przeciwwymiotne i przeciwpsychotyczne, anksjolityki, leki nasenne, etanol (alkohol) i leki o działaniu depresyjnym na ośrodkowy układ nerwowy, ponieważ chlorphenamina w pewnym stopniu ma działanie antycholinergiczne, działanie leków antycholinergicznych (na przykład niektóre psychozy) i leki na mocz nietrzymania moczu) mogą być wzmocnione tym lekiem. Może to prowadzić do tachykardii, suchości błony śluzowej jamy ustnej, zaburzeń układu trawiennego (np. Kolki), zatrzymania moczu i bólu głowy .. Chlorphenamina może hamować metabolizm fenytoiny, z możliwym rozwojem toksyczności fenytoiny.

Instrukcje specjalne

W celu uniknięcia toksycznego uszkodzenia wątroby, przyjmowanie leku nie powinno być łączone z używaniem napojów alkoholowych Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i mechanizmów Podczas leczenia nie zaleca się prowadzenia pojazdów lub innych mechanizmów wymagających koncentracji uwagi i szybkich reakcji psychomotorycznych.

Reviews