Kup Nurofen dla dzieci od 6 lat tabletki 8 sztuk

Nurofen dla dzieci od 6 lat tabletki 8 sztuk

Condition: New product

1000 Items

14,94 $

More info

Aktywne składniki

Ibuprofen

Formularz zwolnienia

Pigułki

Skład

Ibuprofen 200 mg; Substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodu - 30 mg, laurylosiarczan sodu - 0,5 mg, cytrynian sodu dwuwodny - 43,5 mg, kwas stearynowy - 2 mg, koloidalny ditlenek krzemu - 1 mg, kompozycja powłoki: karmeloza sodowa - 0,7 mg, talk - 33 mg, guma arabska - 0,6 mg, sacharoza - 116,1 mg, dwutlenek tytanu - 1,4 mg, makrogol 6000 - 0,2 mg, czarny tusz [Opacode S-1-277001] (szelak - 28,225%, czarny tlenek żelaza (E172) - 24,65%, glikol propylenowy - 1,3%, izopropanol * - 0,55%, butanol * - 9,75%, etanol * - 32,275%, woda oczyszczona * - 3,25%).

Efekt farmakologiczny

NLPZ. Ma szybki efekt kierunkowy przeciw bólowi (przeciwbólowemu), przeciwgorączkowemu i przeciwzapalnemu Mechanizm działania ibuprofenu, pochodnej kwasu propionowego, spowodowany jest hamowaniem syntezy prostaglandyn - mediatorów bólu, zapalenia i reakcji hipertermicznej. Bezkrytycznie blokuje COX-1 i COX-2, hamując w ten sposób syntezę prostaglandyn. Ponadto ibuprofen odwracalnie hamuje agregację płytek krwi. Działanie przeciwbólowe leku trwa do 8 godzin.

Farmakokinetyka

Wchłanianie - wysokie, szybkie i prawie całkowicie wchłaniane z przewodu pokarmowego. Po przyjęciu leku na pusty żołądek Сmax ibuprofenu w osoczu krwi osiąga się po 45 minutach. Przyjmowanie leku z pokarmem może wydłużyć czas osiągnięcia Cmax do 1-2 godzin, Wiązanie z białkami osocza - 90%. Powoli przenika do jamy stawów, utrzymuje się w płynie maziowym, tworząc w niej większe stężenia niż w osoczu krwi. W płynie mózgowo-rdzeniowym wykrywa się niższe stężenia ibuprofenu w porównaniu z osoczem krwi. W ograniczonych badaniach ibuprofen stwierdzono w mleku kobiecym w bardzo niskich stężeniach, metabolizm i wydalanie, po wchłonięciu około 60% farmakologicznie nieaktywnej postaci R powoli przekształca się w aktywną postać S . Metabolizowany w wątrobie. Wydalane przez nerki (w niezmienionej formie - nie więcej niż 1%) oraz, w mniejszym stopniu, z żółcią. T1 / 2 - 2 godz.

Wskazania

- ból głowy; - migrena; - ból zęba; - nerwoból; - bóle mięśni; - ból pleców; - bóle reumatyczne; - ból stawów; - Algomenorrhea; - Gorączka z grypą i ARVI.

Przeciwwskazania

- pełna lub niepełna kombinacja astmy, nawracającej polipowatości nosa i zatok przynosowych oraz nietolerancja kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ (w tymw historii); - erozyjne i wrzodziejące choroby narządów przewodu pokarmowego (w tym wrzód żołądka i dwunastnicy, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego) lub wrzodziejące krwawienie w fazie aktywnej lub w wywiadzie (dwa lub więcej potwierdzonych epizodów wrzodu trawiennego lub wrzodziejącego krwawienia) - Krwawienie lub perforacja wrzodu żołądkowo-jelitowego w historii, wywołana przez stosowanie NLPZ; - ciężka niewydolność wątroby lub choroba wątroby w fazie aktywnej; - ciężka ciężkość niewydolności nerek (CC <30 ml / min); - potwierdzona hiperkaliemia; - niewyrównana niewydolność serca; - okres po operacji pomostowania tętnic wieńcowych; - krwawienie mózgowo-naczyniowe lub inne krwawienie; - hemofilia i inne zaburzenia krwawienia (w tym hipokorbulacja); - skaza krwotoczna; - III trymestr ciąży; - wiek dzieci do 6 lat; nietolerancja fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sucrazy-izomaltazy; - Nadwrażliwość na ibuprofen i inne składniki leku Należy zachować ostrożność przy przepisywaniu leku z równoczesnym stosowaniem innych NLPZ; historia pojedynczego epizodu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz wrzodu dwunastnicy lub wrzodziejącego krwotoku z przewodu żołądkowo-jelitowego; zapalenie żołądka, zapalenie jelit, zapalenie okrężnicy, zakażenie Helicobacter pylori, wrzodziejące zapalenie okrężnicy; astma oskrzelowa lub choroby alergiczne w ostrej fazie lub w wywiadzie (możliwe jest wystąpienie skurczu oskrzeli); układowy toczeń rumieniowaty lub mieszana choroba tkanki łącznej (zespół Sharpe'a) - zwiększone ryzyko aseptycznego zapalenia opon mózgowych; niewydolność nerek, Włącznie. z odwodnieniem (CC poniżej 30-60 ml / min), zespołem nerczycowym; niewydolność wątroby, marskość wątroby z nadciśnieniem wrotnym, hiperbilirubinemia; nadciśnienie tętnicze i / lub niewydolność serca, choroby mózgowo-naczyniowe; choroby krwi o nieznanej etiologii (leukopenia i niedokrwistość); ciężkie choroby somatyczne; dyslipidemia / hiperlipidemia; cukrzyca; choroby tętnic obwodowych; jednoczesne stosowanie leków, które mogą zwiększać ryzyko wrzodów lub krwawień, w szczególności GKS w przypadku podawania doustnego (w tym prednizolon), antykoagulantów (w tymwarfaryna), selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (w tym cytalopram, fluoksetyna, paroksetyna, sertralina) lub leki przeciwpłytkowe (w tym kwas acetylosalicylowy, klopidogrel); w I i II trymestrze ciąży, okres karmienia piersią; pacjenci w podeszłym wieku, pacjenci w wieku poniżej 12 lat; podczas palenia, częste spożywanie alkoholu.

Stosuj podczas ciąży i laktacji

Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane. Należy unikać stosowania leku w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, w razie potrzeby należy skonsultować się z lekarzem. Istnieją dowody na to, że ibuprofen w niewielkich ilościach może przenikać do mleka matki bez żadnych negatywnych konsekwencji dla zdrowia niemowlęcia, dlatego zwykle krótkotrwałe stosowanie potrzeby przerwania karmienia piersią nie występuje. Jeśli to konieczne, długotrwałe stosowanie leku należy skonsultować się z lekarzem, aby zdecydować, czy przerwać karmienie piersią na okres stosowania leku.
Dawkowanie i sposób podawania
Lek przyjmuje się doustnie. Tabletki należy przyjmować z wodą. Pacjentom z nadwrażliwością na żołądek zaleca się przyjmowanie leku z posiłkami. Lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat mają przepisaną 1 kartę. (200 mg) do 3-4 razy / dzień. Aby osiągnąć szybszy efekt terapeutyczny u dorosłych, dawkę można zwiększyć do 2 zakładek. (400 mg) do 3 razy dziennie, dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat 1 karta. (200 mg) do 3-4 razy / dzień; Lek może być przepisywany wyłącznie dzieciom o masie ciała większej niż 20 kg. Czas pomiędzy przyjęciem pigułki powinien wynosić co najmniej 6 h. Maksymalna dzienna dawka dla dorosłych wynosi 1200 mg (6 tab.). Maksymalna dawka dobowa dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat wynosi 800 mg (tab. 4) Jeśli objawy utrzymują się lub nasilają się po 2-3 dniach, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Efekty uboczne

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych można zminimalizować, jeśli lek przyjmuje się w krótkim czasie, przy minimalnej skutecznej dawce potrzebnej do wyeliminowania objawów.w niektórych przypadkach kończy się zgonem. Działania niepożądane zależą głównie od dawki. Następujące działania niepożądane obserwowano w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w dawkach nieprzekraczających 1200 mg / dobę (6 tab.). W leczeniu przewlekłych schorzeń i długotrwałego stosowania mogą wystąpić inne działania niepożądane. Częstość występowania działań niepożądanych oszacowano na podstawie następujących kryteriów: bardzo często (≥1 / 10), często (od ≥1 / 100 do <1/10), rzadziej (od ≥1 / 1000 do <1/100), rzadko (od ≥1 / 10 000 do <1/1000), bardzo rzadko (<1/10 000), częstotliwość jest nieznana (dane dotyczące szacunków częstotliwości nie są dostępne); strona układu krwiotwórczego: bardzo rzadko - zaburzenia krwiotwórcze (niedokrwistość, leukopenia, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna, trombocytopenia, pancytopenia, agrana otsitoz). Pierwszymi objawami takich zaburzeń są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenie jamy ustnej, objawy grypopodobne, ciężkie osłabienie, krwawienia z nosa i krwawienia podskórne, krwotoki i krwotoki o nieznanej etiologii. Od układu odpornościowego: rzadko - reakcje nadwrażliwości (niespecyficzne reakcje alergiczne i reakcje anafilaktyczne), reakcje dróg oddechowych (astma oskrzelowa, w tym jej zaostrzenie, skurcz oskrzeli, duszność, duszność), reakcje skórne (świąd, pokrzywka, plamica, obrzęk K vinca, złuszczające i pęcherzowe dermatozy, w tym martwica toksyczno-rozpływna naskórka (zespół Lyell'a), zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy), alergiczny nieżyt nosa, eozynofilia; bardzo rzadko - ciężkie reakcje nadwrażliwości, w tym obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, niedociśnienie tętnicze (wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy lub ciężki wstrząs anafilaktyczny): z przewodu pokarmowego: rzadko - ból brzucha, nudności, niestrawność (w tym zgaga, wzdęcia brzuch); rzadko - biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty; bardzo rzadko - wrzód trawienny, perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, melena, krwawe wymioty, w niektórych przypadkach zakończone zgonem, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zapalenie żołądka; Częstość nieznana - zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Leśniowskiego-Crohna. Od strony wątroby i dróg żółciowych: bardzo rzadko - zaburzenia czynności wątroby,zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, zapalenie wątroby i żółtaczka Z układu moczowego: bardzo rzadko - ostra niewydolność nerek (kompensacja i dekompensacja), szczególnie przy długotrwałym stosowaniu, w połączeniu ze zwiększonym stężeniem mocznika w osoczu krwi i pojawieniem się obrzęku, krwiomoczu i białkomoczu, zespołu nerczycowego , zespół nerczycowy, martwica brodawek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zapalenie pęcherza moczowego, z układu nerwowego: rzadko - ból głowy; bardzo rzadko - aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych Od strony układu sercowo-naczyniowego: nieznana częstotliwość - niewydolność serca, obrzęki obwodowe, z przedłużonym stosowaniem zwiększone ryzyko powikłań zakrzepowych (np. zawał mięśnia sercowego), podwyższone ciśnienie krwi, z układu oddechowego: nieznana częstotliwość - oskrzelowa astma, skurcz oskrzeli, duszność. Wskaźniki laboratoryjne: hematokryt lub hemoglobina mogą się zmniejszać; czas krwawienia może się zwiększyć; stężenie glukozy w osoczu może się zmniejszyć; QC może się zmniejszyć; stężenie kreatyniny w osoczu może wzrosnąć; Zwiększona aktywność transaminaz wątrobowych Jeśli wystąpią działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie

U dzieci objawy przedawkowania mogą wystąpić po przyjęciu leku w dawce przekraczającej 400 mg / kg masy ciała. U dorosłych zależny od dawki efekt przedawkowania jest mniej nasilony. T1 / 2 leku w przypadku przedawkowania wynosi 1,5-3 godzin; Objawy: nudności, wymioty, ból w okolicy nadbrzusza lub, rzadko, biegunka, szum w uszach, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. W cięższych przypadkach występują objawy ośrodkowego układu nerwowego: senność, rzadko - podniecenie, drgawki, dezorientacja, śpiączka. W przypadkach ciężkiego zatrucia może rozwinąć się kwasica metaboliczna i wydłużenie czasu protrombinowego, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, obniżenie ciśnienia krwi, depresja oddechowa i sinica. U pacjentów z astmą oskrzelową choroba ta może ulec zaostrzeniu. Leczenie: objawowe, z obowiązkowym zarządzaniem drogami oddechowymi, monitorowanie EKG i podstawowych parametrów życiowych do czasu normalizacji stanu pacjenta.Zaleca się doustne podawanie węgla aktywowanego lub płukanie żołądka przez 1 godzinę po podaniu potencjalnie toksycznej dawki ibuprofenu. Jeśli ibuprofen został już wchłonięty, można podać zasadowy napój, aby usunąć kwaśną pochodną ibuprofenu przez nerki, wymuszoną diurezę. Częste lub długotrwałe napady padaczkowe należy powstrzymać przed wprowadzeniem diazepamu lub lorazepamu. W przypadku nasilenia się astmy oskrzelowej zaleca się stosowanie leków rozszerzających oskrzela.

Interakcje z innymi lekami

Należy unikać jednoczesnego stosowania ibuprofenu z następującymi lekami: Kwas acetylosalicylowy: za wyjątkiem kwasu acetylosalicylowego w małych dawkach (nie więcej niż 75 mg / dobę) przepisanych przez lekarza, ponieważ łączne stosowanie może zwiększać ryzyko działań niepożądanych. Przy równoczesnym stosowaniu ibuprofenu zmniejsza się działanie przeciwzapalne i przeciwpłytkowe kwasu acetylosalicylowego (możliwe jest zwiększenie częstości występowania ostrej niewydolności wieńcowej u pacjentów otrzymujących kwas acetylosalicylowy w małych dawkach jako środek przeciwpłytkowy po rozpoczęciu ibuprofenu); Inne NLPZ, w szczególności selektywne COX- 2: należy unikać jednoczesnego stosowania dwóch lub więcej leków z grupy NLPZ ze względu na możliwy wzrost ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Należy zachować ostrożność podczas stosowania następujących leków. Leki przeciwzakrzepowe i leki trombolityczne: NLPZ mogą nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, w szczególności leków zawierających warfarynę i leki trombolityczne. . U niektórych pacjentów z niewydolnością nerek (na przykład, u pacjentów z odwodnieniem lub u chorych w starszym wieku z niewydolnością nerek) jednoczesne podawanie inhibitorów ACE lub antagoniści, czynniki, które hamują COX receptora angiotensyny II, może spowodować zaburzenie czynności nerek, w tym rozwoju ostrego zapalenia nerek awaria (zwykle odwracalna). Interakcje te należy rozważyć u pacjentów przyjmujących jednocześnie koksyby z inhibitorami ACE lub antagonistami receptora angiotensyny II. W związku z tym łączne korzystanie z powyższych funduszy powinno być przepisywane z ostrożnością, zwłaszcza u osób starszych.Konieczne jest zapobieganie odwodnieniu u pacjentów, a także rozważenie możliwości monitorowania czynności nerek po rozpoczęciu takiego skojarzonego leczenia i okresowo w przyszłości. Diuretyki i inhibitory ACE mogą zwiększać nefrotoksyczne NLPZ, kortykosteroidy :. Zwiększone ryzyko wystąpienia wrzodów przewodu pokarmowego i krwawienie z przewodu pokarmowego, środki przeciwpłytkowe oraz inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny :. zwiększonym ryzykiem krwawienia z przewodu pokarmowego i glikozydy nasercowe :. Jednoczesne podawanie leków z grupy NLPZ i glikozydy nasercowe może prowadzić do nasilenia niewydolności serca, zmniejszenia przesączania kłębuszkowego i zwiększenia stężenia glikozydów nasercowych w osoczu krwi. Preparaty litu: zasadniczo są dane dotyczące prawdopodobieństwa zwiększenie stężenia litu w osoczu krwi w czasie leczenia NLPZ Metotreksat :. istnieją dane dotyczące prawdopodobieństwa zwiększając stężenie metotreksatu w osoczu krwi w czasie leczenia NLPZ Cyklosporyna :. zwiększać ryzyko nefrotoksyczność z podawaniem NLPZ i cyklosporyna; mifepriston :. powitalny NLPZ należy rozpocząć nie wcześniej niż 8-12 dni po przyjęciu mifepristonu, ponieważ NLPZ mogą zmniejszać skuteczność mifepristonu, a takrolimus: jednocześnie przepisując NLPZ i takrolimus mogą ix ryzyko nefrotoksyczne;. Zydowudyna Jednoczesne stosowanie NLPZ i zydowudyną może powodować zwiększenie gematotoksichnosti. Istnieją dowody na zwiększone ryzyko jam stawowych i krwiaków u pacjentów zakażonych HIV z hemofilią, którzy otrzymali Jednoczesne podawanie zydowudyny i ibuprofen, seria antybiotyków chinolonów :. u pacjentów otrzymujących współpracy NLPZ opieki i serię antybiotykami z grupy chinolonów, może zwiększać ryzyko wystąpienia drgawek; leków mielotoksycznej. : zwiększone działanie hematotoksyczne: Cefamandol, cefoperazon, cefotetan, kwas walproinowy, plamamycyna: zwiększenie częstości występowania hipoprotrombinemii; leki, bloki ruyuschie kanalikowy: zmniejszenie klirensu i zwiększenie stężenia ibuprofenu; mikrosomalnego utleniania Induktory (fenytoina, etanol, barbiturany, ryfampicyna, fenylobutazon, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) zwiększone wytwarzanie aktywnych metabolitów hydroksylowych.zwiększając ryzyko ciężkiego zatrucia. Mikrosomalne inhibitory utleniania: zmniejszając ryzyko działania hepatotoksycznego. Doustne leki hipoglikemiczne i insulina, pochodne sulfonylomocznika: nasilenie działania leków, leki zobojętniające i kolestiramina: zmniejszanie wchłaniania, leki moczopędne: zmniejszanie skuteczności leków. zwiększony efekt przeciwbólowy.

Instrukcje specjalne

Zaleca się przyjmowanie leku w możliwie jak najkrótszym czasie oraz w minimalnej skutecznej dawce niezbędnej do wyeliminowania objawów. Jeśli konieczne jest stosowanie leku przez więcej niż 10 dni, należy skonsultować się z lekarzem.W przypadku pacjentów z astmą oskrzelową lub chorobą alergiczną w ostrej fazie, a także u pacjentów z astmą oskrzelową / alergiczne choroby w historii leku może wywołać skurcz oskrzeli .; Zastosowanie leku u pacjentów z toczeń rumieniowaty układowy lub mieszana choroba tkanki łącznej wiąże się ze zwiększonym ryzykiem aseptycznego zapalenia opon mózgowych.Jeżeli leczenie jest długotrwałe, konieczne jest kontrolowanie układu obwodowego krwi i stanu czynnościowego wątroby i nerek.W przypadku wystąpienia objawów gastropatii, zapewnione jest dokładne monitorowanie, w tym badanie esophagogastroduenoskopii, pełna morfologia krwi (oznaczanie stężenia hemoglobiny), badanie krwi utajonej w kale. Jeśli konieczne jest oznaczenie 17-ketosteroidów, lek należy anulować 48 godzin przed badania; Podczas okresu leczenia nie zaleca się etanolu. Pacjenci z niewydolnością nerek powinni skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku, ponieważ istnieje ryzyko pogorszenia stan funkcjonalny nerek; Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, w tym. historia i / lub przewlekła niewydolność serca, należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku, ponieważ lek może powodować retencję płynów, podwyższone ciśnienie krwi i obrzęk. Kobiety planujące ciążę powinny wziąć pod uwagę, że lek hamuje syntezę COX i prostaglandyn, wpływa na owulację, zaburzanie czynności rozrodczej kobiety (odwracalne po przerwaniu leczenia); Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i mechanizmów kontrolnych; Pacjenci, którzy zauważają zawroty głowy, senność, zatory Dix, lub zaburzenia widzenia podczas stosowania ibuprofenu, powinni unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych lub kontrolnej.

Reviews